خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: کوله بران قاچاقچی نیستند

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: کوله بران قاچاقچی نیستند

خبرگزاری هرانا – معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر اینکه “کوله بران قاچاقچی نیستند”، گفت که طرح ویژه ای با هدف بهبود معیشت کوله بران به موازات نظارت دقیق بر معابر مرزی در دست تدوین است.

به گزارش خبرگزای هرانا به نقل از ایرنا، سید علیرضا گلستانی زاده شنبه شب در دیدار با قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی در ارومیه افزود: “ساماندهی تجارت مرزی در معابر و وضعیت معیشت کوله بران از برنامه های مهم پیش روی دولت به شمار می رود”.

وی با تاکید بر اینکه کوله بران قاچاقچی نیستند، اضافه کرد: “در بسیاری موارد قاچاقچیان در پشت صحنه تجارت مرزی فعالیت می کنند و این امر موجب می شود برخی کوله بران تنها حمل کننده بار قاچاقچیان باشند”.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار اظهار کرد: “تلاش می کنیم با رسمی شدن مرز کیله در سردشت، تجارت مرزی در این نقطه از کشور را ساماندهی کنیم”.

قربانعلی سعادت از ارائه طرحی به منظور رسمی شدن مرز کیله سردشت خبر داد و بیان کرد: “قصد داریم با ایجاد فروشگاهی آزاد در مرز سردشت زمینه بهبود وضعیت تجارت مرزی در این شهرستان را فراهم کنیم”.

وی ادامه داد: “با تحقق رسمی شدن مرز کیله سردشت، نزدیک به ۲ هزار فرصت شغلی جدید در این منطقه ایجاد می شود”.

آذربایجان غربی از جمله استان هایی است که کوله بران زیادی در مرزهای جنوبی این استان شامل پیرانشهر و سردشت فعالیت دارند.

طبق برآوردها حدود ۱۶ هزار کوله بر در مرزهای ایران با اقلیم کردستان عراق در شهرستان های پیرانشهر و سردشت به فعالیت مشغول هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید