خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ساعت ۲۳:۳۷:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  آزادی یک بازداشت شده و ادامه‌ی بازداشت ۵ تن دیگر در سنندج

آزادی یک بازداشت شده و ادامه‌ی بازداشت ۵ تن دیگر در سنندج

خبرگزاری هرانا – یک بازداشت شده از خانواده حسین پناهی در سنندج آزاد شد. دو بازداشتی دیگر از همین خانواده به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. سه تن دیگر نیز که با اتهامات سیاسی بازداست شده‌اند، همچنان در بازداشت و بی‌خبری به سر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، کیوان حسین پناهی به صورت موقت از بازداشت وزارت اطلاعات آزاد شد. احمد و زبیر حسین‌پناهی هم بە زندان سنندج منتقل شدند. از رامین حسین‌پناهی هم کماکان اطلاعی در دست نیست. دو‌ عضو دیگر این خانواده‌ به نامهای افشین و عباس هم همچنان در بازداشت وزارت اطلاعات بسر میبرنند.

رامین حسین پناهی روز دوم تیرماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی در شرایطی که مورد هدف سه گلوله قرار گرفته بود، از سوی نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

پس از آن، نیروهای امنیتی به بازداشت تعدادی از اعضای خانواده حسین پناهی اقدام کردند از جمله در همان روز واقعه، افشین حسین‌پناهی، برادر رامین در منزل شخصی خود بازداشت شد. در روز ۴ تیرماه انور حسین‌پناهی، دیگر برادر رامین و در ۵ تیرماه زبیر، احمد، عباس و کیوان حسین‌پناهی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی پس از دو روز بازداشت، انور حسین پناهی و انتقال او به تهران وی را به شرط بازنگشتن به کردستان آزاد کردند.

اتهامات این افراد مرتبط با درگیری تیرماه در سنندج است که میان اعضای مسلح یکی از احزاب کُردی با اعضای سپاه پاسداران روی داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید