خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶, 18th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ ساعت ۲۲:۳۸:۵۸

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  درختکاری و مطالعه کتاب؛ حکم جایگزین قضات گلستانی در آراء صادر شده

درختکاری و مطالعه کتاب؛ حکم جایگزین قضات گلستانی در آراء صادر شده

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان گلستان گفت که ورودی زندانیان کمتر از سه روز، بهار امسال در گلستان ۲۰ درصد کاهش یافت. وی افزود “درختکاری، مطالعه کتاب و حرفه آموزی به جای حبس از جمله آرای قضات گلستانی با استفاده از ظرفیت های قانون جدید مجازات اسلامی است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، به نقل از دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: “استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوانین، صدور آرای جایگزین حبس و افزایش بازدید قضات از زندان‌های استان از علل کاهش ورودی زندانیان است”.

وی افزود: “درختکاری، مطالعه کتاب و حرفه آموزی به جای حبس از جمله آرای قضات گلستانی با استفاده از ظرفیت های قانون جدید مجازات اسلامی است”.

رییس کل دادگستری استان گلستان کیفیت رسیدگی به پرونده ها و کوتاه کردن وقت رسیدگی را دو وظیفه مهم دستگاه قضایی استان در راستای تکریم مردم برشمرد و گفت: “روسای دادگستری ها و دادستان های سراسر استان باید با برنامه ریزی در این مسیر حرکت کنند”.

هاشمیان، ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی را یکی از تلاش های دستگاه قضایی برای کوتاه کردن وقت رسیدگی ها عنوان کرد و افزود: “در این روش اوراق قضایی را خود فرد مشاهده می کند و در نتیجه از تجدید وقت رسیدگی ها ناشی از آگاه نشدن فرد از ساعت روز دادگاه کاسته می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید