خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  امین افشار نادری؛ گزارشی از آخرین وضعیت در شانزدهمین روز اعتصاب غذا

امین افشار نادری؛ گزارشی از آخرین وضعیت در شانزدهمین روز اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – امین افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی محبوس در زندان اوین در شانزدهمین روز اعتصاب غذای اعتراضی خود به سر می برد. این زندانی با کاهش شدید وزن و فشار خون روبرو است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امین افشار نادری، زندانی نوکیش مسیحی زندان اوین، از روز پانزدهم تیرماه ۱۳۹۶، تا کنون در اعتراض به رای دادگاه دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای افشارنادری با حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

یک منبع مطلع از آخرین وضعیت آقای افشار نادری به گزارشگر هرانا گفت: “امین حداقل نسبت به روز آغاز اعتصاب غذا ۱۰ کیلو گرم وزن کم کرده است و فشارش نیز به ۹ روی ۶ رسیده”.

علیرغم گذشت زمان و کاهش وزن و فشار خون آقای افشار نادری، تاکنون مسئولین زندان و نمایندگان دستگاه قضایی هیچگونه واکنشی نسبت به وضعیت نگران کننده این نوکیش مسیحی نداشته اند.

لازم به توضیح است امین افشار نادری اولین بار در سال ۹۳ به اتهام عضویت در کلیسای خانگی بازداشت شد و پس از ۴۰ روز بازجویی و تحمل سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای نادری مجددا مورخ ۵ شهریور ۹۵ همراه ۱۳ شهروند دیگر در فیروزکوه بازداشت و مدت ۸۲ روز را در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ گذراند. سپس به اندرزگاه ۴ زندان اوین منتقل شد.

یک منبع آگاه از این پرونده به گزارشگر هرانا گفت: “در روز دستگیری تعداد ۱۴ نفر شامل ۷ مرد و ۷ زن، یک نفر ۱۳ ساله و یک خانم ۵۵ ساله دستگیر شده بودند که پنج تن از آنان با نام های «رامئیل بت تمرز، امین افشار نادری، هادی عسگری، محمد ترکمان دهنوی و امیرسامان دشت» به زندان اوین منتقل شدند و بقیه با اخذ تعهد آزاد شدند. اما بعدا ماموران اداره اطلاعات به منزل سه نفر از بازداشت شدگان یورش برده و مقداری از وسایل شان را پس از تفتیش منزل، توقیف کردند. همچنین تعدادی از آنان به اداره اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند.”

۲۱ خرداد ماه سالجاری دادگاه رسیدگی به اتهامات تنی از متهمان این پرونده، “هادی عسگری” را به ۱۰ سال حبس تعزیری و “امین افشارنادری” را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد. اتهام این دو نوکیش مسیحی «اقدام علیه امنیت ملی با تشکیل کلیساهای خانگی و تبلیغ مسیحیت» عنوان شده است.

این دو زندانی مسیحی هم‌اکنون در اندززگاه چهار زندان اوین به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید