خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  شانزده درصد مدارس منطقه زیویه تخریبی هستند

شانزده درصد مدارس منطقه زیویه تخریبی هستند

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه گفت که ۱۶ درصد از مدارس منطقه آموزشی زیویه و امام شهرستان تخریبی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپرس، خالد علیپور گفت: “از ۱۵۶ آموزشگاه بخش های امام و زیویه، ۱۶ درصد آن تخریبی اند که نیاز به بازسازی و اقدامات فوری برای ایمن سازی دارند

وی که در مراسم کلنگ زنی یک دبستان ۲ کلاسه در روستای برچم از توابع بخش امام صحبت می کرد، اظهارداشت: “این مدرسه در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و با زیربنای ۱۰۰ متر مربع ساخته می شود”.

وی ادامه داد: “زمین این مدرسه را یک خیر اهدا کرده و ساخت آن را نیز خیر دیگری انجام می دهد”.

علیپور افزود: “امسال همچنین دبیرستان ۶ کلاسه شهر صاحب، دبیرستان ۳ کلاسه روستای کریم آباد، دبستان ۱ کلاسه ده روزان و دبستان ۲ کلاسه روستای قامیشله از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان سقز احداث می شود”.

وی خاطرنشان ساخت: “از محل اعتبارات ماده ۸۰ نیز دبیرستان ۳ کلاسه روستای باشماق واقع در بخش امام این شهرستان احداث می شود”.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه زیویه به کمبود اعتبارات اشاره و گفت: “مشارکت و همراهی خیرین برای نوسازی و تجهیز مدارس حرکت در جهت تقویت بنیادهای علمی و فرهنگی جامعه و شکوفایی استعدادهای دانش اموزان می باشد و این مساله در مناطق روستایی و محروم از اهمیت ویژه و اجر معنوی بالایی برخوردار است”.

علیپور از خیرین و معتمدین خواست در تحقق این هدف باارزش فرهنگی و اجتماعی آموزش و پرورش زیویه را یاری نمایند.

بخش زیویه یکی از بخش‌های شهرستان سقز در استان کردستان در غرب ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید