خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ساعت ۱:۲۲:۳۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  ریزگردها در سیستان و بلوچستان؛ آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از مرز ۵ هزار نفر گذشت

ریزگردها در سیستان و بلوچستان؛ آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از مرز ۵ هزار نفر گذشت

خبرگزاری هرانا – ‌رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل گفت که درپی طوفان های اخیر آمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و اورژانس‌های شمال استان از مرز ۵ هزار نفر گذشت.‌ عمده مراجعه کنندگان از مشکلات تنفسی و چشمی رنج می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ‌رفعت افزود: “متاسفانه به دلیل افزایش ریزگردها در منطقه سیستان و بلوچستان، مردم با مشکلات تنفسی و چشمی مواجه شده‌اند”.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل در ادامه گفت: “پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی و اورژانس‌های بیمارستانی تابعه دانشگاه جهت امدادرسانی و درمان به مردم بصورت آماده باش در آمده‌اند”.

وی خاطرنشان کرد: “منطقه سیستانو بلوچستان به دلیل وجود همیشگی گرد وخاک به یکی از کانون‌های سل کشور تبدیل شده است”.

رفعت تصریح کرد: “استنشاق ذرات ریز گردوغبار یا همان ریزگردها در درازمدت می‌تواند باعث بروز سرطان ریه، انواع سکته و بیماری‌های قلبی و همین طور بروز نشانه‌های حمله قلبی در افراد شود”.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی زابل همچنین از توزیع ماسک در شهرها و روستاهای منطقه نیز خبر داد.

هواشناسی استان برای امروز از تداوم سرعت وزش باد در منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد و به شهروندان از تردد های غیر‌ضروری هشدار داد.

همچنین اداره راه و ترابری استان نیز از اختلال جاده‌ای در شمال استان سیستان و بلوچستان نیز طی دو روز آینده خبر داد.

مدیرت بحران استان سیستان و بلوچستان نیز در پی شدت گرفتن طوفان در منطقه اعلام کرد: “با توجه به ‌ورزش طوفان شدید با سرعت بین ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و غلظت آلودگی هوا طی دو روز آینده در منطقه سیستان (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز ‌و هامون) که اوج آن برای امروز پیش بینی می‌شود، آن دسته از کارکنان ادارات که دارای بیماری‌های تنفسی‌، ریوی‌، قلبی و چشمی هستند، می‌توانند با هماهنگی و تشخیص مدیر دستگاه مربوطه تعطیل و باقی کارکنان در محل خدمت خود حضور داشته باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید