خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶, 23rd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ساعت ۱۹:۵۳:۵۵

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  رئیس اورژانس اجتماعی کشور خبر داد؛ گزارش ۱۳ هزار کودک آزاری به اورژانس اجتماعی

رئیس اورژانس اجتماعی کشور خبر داد؛ گزارش ۱۳ هزار کودک آزاری به اورژانس اجتماعی

خبرگزاری هرانا – رئیس اورژانس اجتماعی کشور از گزارش ۱۳ هزار کودک آزاری به اورژانس اجتماعی در سال گذشته خبر داد و گفت که کودکان دختر و پسر به یک اندازه در معرض تهدید سوء استفاده جنسی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، حسین اسد بیگی،‌ رئیس اورژانس اجتماعی کشور در مورد آخرین اقدامات مددکاری اورژانس اجتماعی در مورد خانواده آتنا اصلانی و خانواده قاتل اظهار کرد: “در روزهای اخیر مدیرکل بهزیستی و معاون اجتماعی بهزیستی استان اردبیل به دیدار خانواده اصلانی رفته و با آنان همدردی کردند و صحبت‌‌های این خانواده را شنیدند اما با توجه به اینکه درگذشت آتنا کاری از دست اورژانس اجتماعی بر نمی‌آمد”.

وی افزود: “در مواردی که کودک آزاری از سوی همسایه‌ها، خانواده و اطرافیان به اورژانس اجتماعی گزارش می‌شود بلافاصله کارشناسان ۱۲۳ به محل اعزام و نسبت به حساسیت موضوع وارد عمل می‌شوند به طوری که اگر به نگهداری کودک در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی هم نیاز باشد مددکاران به دنبال دریافت حکم قضایی می‌روند تا بتوانند کودک را تحت حمایت گیرند”.

اسدبیگی ادامه داد: “در صورتی که مورد حاد باشد و برای ادامه اقدامات روانشناسی و مددکاری اجتماعی نیاز به حکم قانونی و قضایی باشد کارشناسان سازمان بهزیستی تا به سرانجام رسیدن موضوع دست از کار برنمی‌‌دارند و از مشاوران حقوقی شهرستان‌ها و استان‌ها نیز استفاده می‌کنند”.

این مقام مسئول در سازمان بهزیستی کشور در مورد اقدامات مددکاری اجتماعی و رواشناسی در مورد خانواده قاتل آتنا اصلانی نیز گفت: “به منظور امنیت خانواده دسترسی به آنان محدود شده و هیچ کس از محل زندگی آنان خبر ندارد زیرا آنان نیز هم اکنون در معرض تهدید هستند برهمین اساس با آن خانواده نیز ارتباطی نداریم”.

اسدبیگی در مورد گزارش‌های کودک آزاری‌های گزارش شده به اورژانس اجتماعی در سال گذشته اظهار کرد: “سال گذشته ۱۰ هزار و ۱۰۱ مورد کودک آزاری به واحدهای سیار اورژانس اجتماعی گزارش و همچنین ۲۷۶۵ مورد کودک آزاری به مراکز حضوری مداخله در بحران و بیش از ۱۳ هزار کودک آزاری به سامانه تلفنی ۱۲۳ اورژانس اجتماعی اطلاع داده شده است”.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور یادآور شد: “سال گذشته از کودک آزاری‌های گزارش شده به مراکز حضوری مداخله در بحران حدود ۸۰ کودک مورد سوء استفاده جنسی و ۲۴ کودک هم مورد سوء استفاده جنسی و هم مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند”.

اسدبیگی در مورد جنسیت کودکان مورد سوء استفاده جنسی واقع شده گفت: “کودکان دختر و پسر به یک اندازه در معرض تهدید سوء استفاده جنسی هستند، بر همین اساس به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم از فرزندان خود مراقبت کرده و به آنان آموزش دهند که تحت هیچ شرایطی با افراد ناشناس ارتباط نگیرند”.

وی به مردم وخانواده‌ها توصیه کرد در صورتی که با موارد کودک آزاری مواجه شدند سریعا با سامانه ۱۲۳ فوریت‌‌های اورژانس اجتماعی تماس گرفته و موضوع را به کارشناسان سازمان بهزیستی اطلاع دهند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید