خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶, 28th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ساعت ۲۱:۲۹:۰۱

    خانه  > اعدام  >  معاون اول قوه‌قضاییه: تقاضای تخفیف مجازات برای ۳۰ زندانی محکوم به اعدام بخاطر حفظ قرآن

معاون اول قوه‌قضاییه: تقاضای تخفیف مجازات برای ۳۰ زندانی محکوم به اعدام بخاطر حفظ قرآن

خبرگزاری هرانا – معاون اول قوه‌قضاییه از تقاضای تخفیف مجازات برای ۳۰ زندانی محکوم به اعدام از محکومان جرایم مواد مخدر بخاطر حفظ قرآن خبرداد. توقف حکم اعدام در هر حالتی امری پسندیده است اما استفاده از باورها و امتیازاتی که زندانیان به دلایل مذهبی بدست می آورند اتخاد رویه ای تبعیض آمیز است در مقایسه با زندانیانی که مذهبی نیستند یا پیرو دین دیگری هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری خود به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در زندان‌ها در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: “کار فرهنگی این طور نیست که صبح اقدام کنید شب محصول بدهد. یکی از کا‌رهای موثر ارتباط زندانیان با قرآن بوده است. من نگاه می‌گردم در استان آذربایجان غربی که پیشتاز بوده ۱۷۱۹ نفر توانسته‌اند با قرآن انس بگیرند. ۲۴۵ قرآن را حفظ کرده‌اند. جای مسرت بود اینکه یک زندانی در این مدت کم توانست کل قرآن را حفظ کند ولی خیلی‌ها این توفیق را ندارند. کسانی که جز‌های کم حفظ کرده‌اند هم ادامه می‌دهند. این مختص آذربایجان غربی نیست استان مرکزی هم فعال شده است”.

معاون اول قوه‌قضایه افزود: “به همین مناسبت بنده خواسته بودم گزارشی از کسانی که در پرونده‌های مواد مخدر به مجازات اعدام محکوم شده و دستور اجرای آن صادر شده و چندین جز از قرآن کریم را حفظ کرده‌اند تهیه و ارائه دهند  که در این راستا برای ۳۰ نفر خود بنده تقاضا تحقیق مجازات کردم که البته برخی با تخفیف مجازات موافقت شده و برخی در حال بررسی است”.

توقف حکم اعدام در هر حالتی امری پسندیده است اما استفاده از باورها و امتیازاتی که زندانیان به دلایل مذهبی بدست می آورند اتخاد رویه ای تبعیض آمیز است در مقایسه با زندانیانی که مذهبی نیستند یا پیرو دین دیگری هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید