خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور: مرگ ۱۶ پرستار به دلیل فشار کاری زیاد

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور: مرگ ۱۶ پرستار به دلیل فشار کاری زیاد

خبرگزاری هرانا – رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور، از مرگ ۱۶ پرستار به دلیل فشار کار زیاد طی ۱.۵ سال گذشته خبر داد و گفت که “در وزارت بهداشت با پدیده مافیایی رو به رو هستیم و معتقدم اگر به نظرات کارشناسی ما توجه نشود به مشکلات افزوده خواهد شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه در وزارت بهداشت با مافیای پزشکی مواجه‌ایم، گفت: “اجرای طرح تحول سلامت سبب بروز انحراف در حوزه سلامت شده است”.

علی محمد آدابی در نشست خبری که در ارتباط با بررسی طرح تربیت پرستار بیمارستانی گفت: “در وزارت بهداشت با پدیده مافیایی رو به رو هستیم و معتقدم اگر به نظرات کارشناسی ما توجه نشود به مشکلات افزوده خواهد شد”.ِ

وی افزود: “امروز دیگر چیزی از وزارت بهداشت باقی نمانده و اجرای طرح تحول مسیر بیراهه پیمایی برای تأمین منافع عده‌ای خاص بوده است و اگر به نظرات صاحبنظران توجه نشود وضعیت حوزه سلامت بدتر خواهد شد”.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: سال گذشته حدود ۱۳۰ هزار دلار در بخش بهداشت و درمان هزینه شد در حالی که در آمد نفتی در همین سال ۱۴۰ هزار دلار بود و هیچ جای دنیا چنین نیست”.

آدابی تصریح کرد: “همچنین تعرفه‌گزاری خدمات پرستاری به طور مرموز و رمزآلودی بر زمین جامانده است و پرستاران شریف کشور از حقوق واقعی خود جا مانده اند”.

وی افزود: “تصویب طرح تحول باعث نفع عده‌ای خاص شده است و جامعه پرستاری با این طرح متضرر شده است لذا انتظار ما این بوده که این قانون که ۱۰ سال بوده مورد تصویب شورای اسلامی و کمیسیون اصل است اجرا شود”.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور از مرگ ۱۶ پرستار به دلیل فشار کار زیاد طی ۱.۵ سال گذشته خبر داد و گفت: “جای نگرانی دارد که عده ای که صلاحیت در حوزه پرستاری ندارند، استقلال پرستاری را مورد هجمه قرار داده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید