خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دست کم ۲۴ کارگر طی حوادث مختلف ناشی از عدم ایمنی کار کشته و زخمی شدند

دست کم ۲۴ کارگر طی حوادث مختلف ناشی از عدم ایمنی کار کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا – به دلیل فقدان ایمنی محیط کار، در حوادث کارگری جداگانه طی روزهای گذشته، تعداد ۱۲ کارگر کشته و ۱۲ کارگر نیز زخمی شدند. گفتنی است که از سرنوشت دو کارگر مفقود شده همچنان خبری در دست نیست. از میان این افراد تعداد ۶ تن براثر گرما زدگی جان باختند یا بیمار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در اثر ریزش دیوار ساختمان در حال ساخت که روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه، در خیابان کاشانی یزد به وقوع پیوست، یک کارگر جان خود را از دست داد و دو کارگر دیگر مصدوم شد.

در اثر حادثه ریزش آوار دیوار یک ساختمان در حال ساخت که روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه، در خیابان کاشانی یزد کوچه شماره پنج به وقوع پیوست، یک کارگر جان خود را از دست داد و دو کارگر دیگر مصدوم شد.

دو کارگر مصدوم همان زمان به اورژانس یزد انتقال داده شده است.

مرگ ۴ نفر بر اثر ریزش چاه در روستای زنجان

به گزارش ایلنا، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان از مرگ ۴ نفر بر اثر ریزش چاه در روستای زرین رود خبرداد و گفت: “۳ نفر از افراد فوت شده از نیروهای امدادی بوده است”.

اسماعیل خردمند ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: “عصر روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه، بر اثر ریزش چاه در روستای زرین رود ۴ نفر کشته شده است. یکی از مقنی‌ها  تاکنون زیر آوار مفقود شده است”.

خردمند افزود: “۲ نفر از نیروهای هلال احمر شهرستان خدابنده که برای بیرون آوردن جسد مقنی و یکی از اهالی روستا با ریزش چاه سقوط می‌کنند یکی از گروه امداد نجات پیدا کرده و ۳ نفر دیگر قبل از رسیدن به بیمارستان خدابنده فوت می‌کنند”.

به گفته وی این چاه ۳۰ متر عمق دارد و برای یافتن جسد مقنی که زیر آوار مانده هنوز عملیات امدادی ادامه دارد.

ساری؛ گازگرفتگی دو کارگر جوان ساروی در عمق چاه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دو کارگر جوان که درعمق ۱۲ متری چاه دچار گاز گرفتگی شدند با تلاش آتش نشانان و عوامل اورژانس نجات یافتند.

علی خراط مسئول ایستگاه یک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری مورخ ۱۷ تیر ۱۳۹۶، گفت: “طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی حادثه گاز گرفتگی دو کارگر جوان در چاه اعلام شد”.

وی افزود: “بلافاصله ستاد فرماندهی عملیات، دو دستگاه خودروی امداد ونجات مجهز به تجهیزات کامل امدادی از ایستگاه سه و یک را به محل حادثه واقع در اتوبان ساری به قائمشهر روستای گرجی کلا، کوچه شقایق اعزام کرد”.

مسئول ایستگاه یک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری گفت: “یکی از کارگران که برای گرفتن ابزار کار در چاه رفته بود دچار گاز گرفتگی شد و کارگر دومی که برای نجات وی به عمق چاه رفت نیز دچارگازگرفتگی شد و نتوانستند خود را از عمق چاه نجات دهند”.

خراط افزود: “با تلاش گروه امداد ونجات آتش نشانی با رعایت تمامی موارد ایمنی و بکارگیری تجهیزات امداد چاه هر دو کارگر جوان از مرگ حتمی نجات یافته و جهت اقدامات درمانی تحویل عوامل اورژانس شدند”.

وی بر رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان، کارگران و پیمانکاران ساختمانی تاکید کرد و گفت: “کارگران برای جلوگیری از خطر گاز گرفتگی در چاه حتما از وسایل و تجهیزات ایمنی استفاده کنند  و شهروندان در صورت وقوع چنین حوادثی اقدام به ورود در چاه نکنند و ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۲۵ آتش نشانی تماس گرفته و با اعلام آدرس دقیق و نوع حادثه از اتش نشانان کمک بخواهند”.

پنج کارگر خارجی در عسلویه گرما زده شدند

به گزارش صدا و سیما، رئیس بیمارستان حضرت نبی اکرم عسلویه گفت: “این کارگران که خدمه کشتی BTKسوریه بودند، به علت کار روی عرشه کشتی دچار گرمازدگی شده بودند”.

ابراهیم مومنی افزود: “بعدازظهر روز ۱۸  تیر ۱۳۹۶، پس از اطلاع از حال آنها، برای انتقالشان به بیمارستان پنج دستگاه آمبولانس به اسکله شماره ۷ پارس اعزام شد”.

وی ادامه داد: “این کارگران که به علت گرمازدگی دچار ضعف و بی حالی شده بودند، حدود دو ساعت در بیمارستان بودند و پس از آزمایش و تزریق سرم، از بیمارستان ترخیص شدند”.

مومنی بیان کرد: “از این پنج خدمه، سه نفر اهل سوریه و دو نفر نیز هندی بودند”.

رئیس بیمارستان حضرت نبی اکرم عسلویه  گفت: “این کارگران برای بارگیری سیمان به عسلویه آمده بودند”.

به گزارش هواشناسی دیروز دما در عسلویه به ۴۵ و رطوبت به ۷۶ درصد رسید.

سقوط وحشتناک ۲کارگر جوان در چاهک آسانسور

به گزارش تسنیم، سقوط ناگهانی بالابر حمل مصالح در ساختمان در حال ساخت واقع در منطقه دروس تهران منجر به مصدومیت شدید دو کارگر جوان شد.

ساعت ۸:۵۵ روز ۱۹ تیرماه ۱۳۹۶، در پی تماس کارگران یک ساختمان نیمه‌ساز با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط دو تن از همکارانشان در چاهک آسانسور، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۸۹ و گروه امداد و نجات شماره چهار این سازمان را به محله دروس، خیابان شیدایی اعزام کرد.

بنابر اظهار رضا شقاقی؛ رئیس ایستگاه ۸۹ آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “دو کارگر ساختمانی در حال بارگیری مصالح ساختمانی به بالابر در درون چاله آسانسور بودند که ناگهان سیم بکسل نگهدارنده بالابر پاره شد و این بالابر به اتفاق هر دو کارگر از طبقه همکف به طبقه منفی سه سقوط کرد”.

وی با اشاره به سقوط ۹ متری دستگاه بالابر در چاهک آسانسور افزود: “نیروهای آتش‌نشانی پس از ایمن‌سازی محل حادثه، با استفاده از ابزار مخصوص و با رعایت نکات ایمنی، هر دو کارگر جوان را از انتهای چاهک آسانسور به سطح زمین منتقل کرده و تحویل امدادگران اورژانس دادند”.

شقاقی تصریح کرد: “کارگران مصدوم، بی‌درنگ توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافته و تحت درمان قرار گرفتند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ علت سقوط و نیز چگونگی بروز این حادثه در حال حاضر از طرف کارشاسان آتش‌نشانی منطقه در دست بررسی است.

هجدهم تیرماه رخ داد؛ سقوط و فوت کارگر ۲۷ ساله در کارخانه میدوک شهربابک

به گزارش ایلنا، هجدهم تیرماه، سقوط یک کارگر ۲۷ ساله در کارخانه میدوک شهر بابک به مرگ او انجامید.

روز هجدهم تیرماه، یک کارگر ۲۷ ساله در کارخانه میدوک شهر بابک در استان کرمان، بر اثر سقوط از بلندی جان خود را از دست داد.

این کارگر در بخش تغلیظ معدن  مشغول به کار بوده‌است.

در عین حال، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک از تشکیل پرونده قضایی برای حادثه کارخانه میدوک وقتل این کارگر جوان خبر داده است.

این مقام قضایی تصریح کرده‌است: “پس از انجام تحقیقات تکمیلی با مقصران احتمالی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی: حریق جان یک کارگر ۲۵ ساله مغازه ساخت و ساز عروسک را گرفت

به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع فوت یک کارگر ۲۵ ساله در حریق یک مغازه ساخت و ساز عروسک در ساعت ۱۶ و هفت دقیقه روز (دوشنبه/۱۹ تیر) خبر داد.

«جلال ملکی» از وقوع یک حریق در یک مغازه ساخت و ساز عروسک در ساعت ۴ و سی و هفت دقیقه روز (دوشنبه/۱۹ تیر) خبر داد که در نتیجه آن یک کارگر ۲۵ ساله جان خود را از دست داده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه این مغازه در محدوده بزرگراه آیت‌الله سعیدی نرسیده به پاسگاه نعمت آباد قرار داشت افزود: “در این مغازه که از آن به عنوان کارگاه  ساخت و ساز عروسک استفاده می‌شد، مواد رنگی قابل اشتعال نگهداری می‌شد”.

ملکی گفت: “دو کارگر در این مغازه بودند و زمانی که آتش‌نشانان به این محل رسیدند مغازه کاملا شعله‌ور بود و همسایه‌ها مشغول کمک به آن‌ها بودند”.

او ادامه داد: “سه ایستگاه به محل اعزام شده و پس از حضور در محل مشاهده می‌کنند در یک گاراژ به وسعت ۲ هزار متر مربع که چند باب مغازه در آن قرار داشته داخل یکی از مغازه‌ها به وسعت ۲۰ متر در دو طبقه پس از وقوع یک انفجار آتش‌سوزی رخ می‌دهد”.

ملکی افزود: “آتش‌نشانان در اولین اقدام این دو نفر را از آتش خارج کردند که یکی از آن‌ها از ناحیه دست دچار سوختگی شده بود و نفر دوم که یک کارگر ۲۵ ساله بود به علت سوختگی تحویل اورژانس شد که متاسفانه فوت کرد”.

مرگ کارگر شهرداری به علت گرما

به گزارش رکنا، شهرداری چغادک دراستان بوشهر اعلام کرد یکی از کارگرانش حین کار به علت گرما جان خود را از دست داد.

روز ۱۳۹۶/۰۴/۲۱، سرانجام گرمای طاقت فرسا و رطوبت بالا در استان بوشهر باعث مرگ یک کارگر در شهرداری چغادک شد.

گفته می شود یکی از کارگرانِ جوانِ شهرداری چغادک بر اثر گرمای زیاد و رطوبت بالا جان خود را از دست داد.

این خبر که شبکه های مجازی دیگر به سرعت منتشر شد باعث واکنش شهرداری چغادک گردید.

شهرداری چغادک با تایید خبر مرگ این کارگر اعلام کرد: “متوفی بیماری قلبی داشته و هنگام تردد در شهر دچار حمله قلبی شد”.

مسئولین این شهرداری با بیان این که نمی توان علت فوت را گرما عنوان کرد، گفتند: “ممکن است گرما مزید بر علت شده باشد”.

به هر حال؛ چه این کارگر از قبل دچار عارضه قلبی بوده باشد یا بدون سابقه بیماری فوت کرده باشد، آنچه که مهم است گرمای بالا و رطوبت هوا بوده که باعث مرگ این جوان شده است. گرما و رطوبتی که در چند روز اخیر رو به افزایش رفته و زندگی برخی از شهروندان را مختل کرده است.

سقوط ۶۰ متری کارگر به چاه در ورامین

به گزارش رکنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی ورامین گفت: “کارگر مقنی هنگام رفتن به داخل چاهی به عمق ۷۵ متر در عمق ۱۵ متری چاه بر اثر پاره شدن سیم بالابر به ته چاه سقوط کرد”.

با اعلام خبر سقوط یک کارگر به عمق چاه در پیشوا درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “روز ۱۳۹۶/۰۴/۲۱، ساعت ۱۲:۴۶ آتش‌نشانان پیشوا برای خارج کردن یک کارگر از یک چاه در معدن شن و ماسه در شهرستان پیشوا از آتش‌نشانان ورامینی کمک خواستند که به سرعت دو تیم نجات از آتش‌نشانان ورامینی به محل حادثه اعزام شدند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ادامه داد: “با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد یک کارگر حدوداً پنجاه ساله هنگام رفتن به داخل چاهی به عمق ۷۵ متر در عمق ۱۵ متری بر اثر پاره شدن سیم بالابر به ته چاه سقوط کرده است که آتش‌نشانان ورامینی به سرعت عملیات را آغاز کرده و هم‌اکنون مشغول پمپاژ و خارج کردن آب برای پیدا کردن کارگر مقنی هستند”.

مرگ سه کارگر تبریزی بر اثر مسمومیت گاز

به گزارش ایلنا، معاون عملیات سازمان آتش نشانی تبریز روز (چهارشنبه/۲۱ تیر) از جان باختن سه کارگر کارخانه بشارت، تولید کننده مواد غذایی واقع در جاده اهر تبریز خبرداد.

«جلیل ستاری» معاون عملیات سازمان آتش نشانی تبریز از جان باختن سه کارگر یک کارخانه تولید کننده مواد غذایی واقع در جاده اهر تبریز خبرداد و گفت که آنها به علت گازهای متصاعد شده از مخزن فاضلاب صنعتی کارخانه (سبتیک) جان خود را از دست داده‌ند.

ستاری افزود: “حادثه حوالی ساعت ۱۰ صبح به اطلاع مرکز آتش نشانی تبریز رسید و بلافاصله ماموران به محل حادثه اعزام شدند”.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی ادامه داد: “گازهای متصاعد شده از این مخزن مسمومیت آور هستند و انباشت آنها بر اثر مرور زمان موجب مرگ این سه کارگر شده است”.

به گفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی پیکر این کارگران که ۲۳، ۳۹ و ۴۰ ساله بودند، پس از خارج شدن از کارخانه تحویل اورژانس داده شد.

ناپدید شدن یک مقنی در قنات عشرت آباد سبزوار

به گزارش ایلنا، روز ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ یک مقنی در قنات عشرت آباد سبزوار مفقود شده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روز ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ چهار مقنی به منظور افزایش ظرفیت آب دهی وارد قنات عشرت آباد در سبزوار شدند که پس از مدتی یک تن از آنان ناپدید می شود.

گفتنی است جستجوی نیروهای امدادی در محل از روز ۱۳۹۶/۰۴/۲۰، آغاز شده و همچنان نیز عملیات حفاری انجام می‌گیرد.

در حال حاضر مقامات محلی در محل حادثه حضور دارند و تلاش‌ها برای نجات مقنی ادامه دارد.

مهرماه سال گذشته نیز پنج مقنی در حادثه ریزش چاه در منطقه کَسکَن سبزوار جان خود را از دست دادند.

سقوط کارگر ساختمان به داخل چاله آسانسور در مشهد

به گزارش ایسنا، سرپرست ایستگاه پنجم سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفت: “یک کارگر ساختمانی در پی سقوط در چاله آسانسور به شدت مصدوم و راهی بیمارستان شد”.

مرتضی باقری با بیان اینکه کارگر مزبور در پی سقوط در چاله آسانسور به شدت مصدوم و راهی بیمارستان شد، اظهار کرد: “این حادثه ظهر روز ۲۲ تیر ۱۳۹۶، در یک مجتمع مسکونی در حال احداث واقع در بلوار دانشجو رخ داد”.

وی ادامه داد: “در این حادثه فرد حادثه‌دیده که از کارگران این پروژه ساختمانی چهار طبقه بود، به علت نامعلومی در حین کار در یکی از طبقات به داخل چاله آسانسور سقوط می‌کند”.

باقری با اشاره به نامعلوم بودن طبقه‌ای که کارگر از آن سقوط کرده بود، عنوان کرد: “فرد حادثه‌دیده توسط تیم امداد و نجات ایستگاه شماره پنجم آتش‌نشانی، از داخل چاله آسانسور به سطح زمین منتقل و برای اعزام به بیمارستان تحویل تکنسین‌های اورژانس شد”.

کارگر ساختمانی در دزفول زیر آوار جان داد

به گزارش ایرنا، ریزش دیواره زیر زمین در یک مغازه در حال ساخت در دزفول کارگر تخریبکار را به کام مرگ کشاند.

دزفول این حادثه ساعت ۱۳:۴۱ دقیقه ظهر پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶، در خیابان آفرینش دزفول رخ داد.

عبدالحسین معظم فر مدیر عامل سازمان در محل حادثه اظهار داشت: “در پی اعلام حادثه ریزش جداره سنگی یک باب مغازه در دست ساخت و زیر آوار ماندن یک کارگر تخریبکار گروه امداد و نجات به محل حادثه اعزام شد”.

وی محل این حادثه تقاطع خیابان های آفرینش و حر در شهر دزفول عنوان کرد و گفت: “مردی حدودا ۴۰ ساله حین تخریب زیر آوار مدفون شده و به علت شدت حادثه جان خود را از دست داد”.

معظم فر افزود: “ناجیان ۱۲۵ در حال آوار برداری برای خارج کردن جسد این کارگر می باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید