خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶, 24th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ساعت ۲۲:۴۲:۵۴

    خانه  > زندانیان  >  آزادی یک زندانی سیاسی با پایان دوره‌ی ۱۱ ساله محکومیت

آزادی یک زندانی سیاسی با پایان دوره‌ی ۱۱ ساله محکومیت

خبرگزاری هرانا – بهمن دلایی میلان بعد از ۱۱ سال حبس از زندان مرکزی ارومیه آزاد شد. بهمن دلایی میلان در تابستان سال ۱۳۸۵ با اتهاماتی نظیر «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با احزاب کُردی» در مریوان بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، بهمن دلایی میلان با پایان دوره‌ی محکومیتش از زندان ارومیه آزاد شد.

وی در بند ۵ زندان ارومیه موسوم به بند «روان‌درمانی» نگهداری میشد و چند بار در اعتراض به عدم اجرای اصل تفکیک جرائم در زندان ارومیه، اعلام اعتصاب غذا کرده بود.

بهمن دلایی میلان در تابستان سال ۱۳۸۵ با اتهاماتی نظیر «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با احزاب کُردی» در مریوان بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی، با استناد به ماده‌ی ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی از سوی شعبه‌ی یکم دادگاه انقلاب مریوان به ریاست قاضی لطفی به یازده سال حبس محکوم شده بود. حکم مذکور از سوی دادگاه تجدیدنظر استان هم مجددا تایید شده بود.

بعد از اتمام بازجوییها در بازداشتگاه اطلاعات مریوان، به زندان این شهر منتقل شده و چند بار بین زندان‌های غرب ایران جا به جا شد. تا سال ۱۳۸۹ در زندان مریوان نگهداری می‌شد. پس از آن به زندان خوی انتقال یافته و در بیستم مهرماه ۱۳۹۴ به زندان ارومیه منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید