خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  رهایی زندانی از چوبه دار لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام در سنندج

رهایی زندانی از چوبه دار لحظاتی پیش از اجرای حکم اعدام در سنندج

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز قرار بود یک زندانی اهل دیواندره با اتهام “قتل” در زندان مرکزی سنندج اعدام شود. اولیای دم مقتول لحظاتی پیش از اجرای حکم رضایت خود را در محل اجرای حکم اعلام کردند و به این ترتیب این زندانی از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶، یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مرکزی سندج به پای چوبه دار برده شد.

این زندانی روز گذشته جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان مرکزی سندج منتقل شده بود. هویت این زندانی توسط هرانا “عبدالله پیشکار” اهل روستای مران ساکن دیواندره اعلام شد.

عبدالهه پیشکار به اتهام “قتل” همسر خود در ۷ سال قبل به قصاص محکوم شده بود.

دستگاه قضایی حکومت ایران در پاسخ به انتقادات جهانی در رابطه با سرانه بالای اعدام در ایران که آن را در زمره اولین کشورها در دنیا قرار می دهد مدعی است فارغ از اعدام های مجرمان مواد مخدر، عمده اعدام ها در ایران تحت عنوان قصاص صورت می گیرد و قصاص حقی است که خانواده مقتول دارد و حسب امور شرعی این دستگاه توانایی سلب این حق از اولیای دم را ندارد.

دفاعی که دستگاه قضایی از اعدام های تحت عنوان قصاص نفس در ایران می کند در واقع مسئولیت اجرای پرشمار اعدام ها در ایران را به جای برعهده گیری توسط قوای قضایی و اجرایی به گردن شهروندان می اندازد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید