خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ساعت ۳:۲۱:۰۴

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زاهدان اعدام شد

یک زندانی در زاهدان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – امروز، یک زندانی با اتهاماتی نامعلوم در زندان زاهدان، اعدام شد. در هفته های اخیر زندانیان زیادی در سراسر کشور قربانی چوبه های دار شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، صبح امروز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه ۹۶ محمد شهنوازی فرزند حاج حسن در زندان مرکزی زاهدان اعدام شد.

همچنین در زندان زاهدان علاوه بر محمد شهنوازی، مورخ ۱۸ تیرماه دو زندانی به نامهای شریف ریگی و سعید هوت نیز به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم منتقل شده بودند که تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی از سرنوشت آنان بدست نیامده است.

محمد شهنوازی

بر اساس اطلاع منابع خبری هرانا “سعید هوت” که از بابت قتل به قصاص محکوم شده قرار بود برای دومین مرتبه برای اجرای حکم اعدام به پای چوبه دار برود.

این زندانی پیش تر در دوم خردادماه سال جاری با گرفتن مهلت از اولیای دم از پای طناب دار به بند عمومی بازگردانده شده بود و مهلت اندکی به او برای جلب رضایت اولیای دم داده شد با اینحال با عدم رضایت اولیای دم و پایان مهلت داده شده این زندانی مجددا برای اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید