خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ساعت ۱۵:۵۹:۴۱

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  وجود ۲۷۰۰ کلاس خشتی گلی و کانکسی در کشور

وجود ۲۷۰۰ کلاس خشتی گلی و کانکسی در کشور

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورگفت که ۱۰۰۰ کلاس خشتی گلی و ۱۷۰۰ کلاس کانکسی در سطح کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، نظرپور در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: “لرستان به لحاظ سرانه  آموزشی متوسط کشور رتبه یازده را دارد و ضرورت دارد توجه ویژه ای به آن شود”.

وی اضافه کرد: “با یک برنامه منسجم می‌توانیم وضعیت ۱۲ استانی که نسبت به سرانه آموزشی از متوسط کشوری عقب هستند را ظرف دو سال بهبود دهیم”.

نظرپور افزود: “۱۰۰۰ کلاس خشتی گلی و ۱۷۰۰ کلاس کانکسی در سطح کشور وجود دارد”.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور یادآور شد: “برنامه ما این است که ظرف سال ۹۶ و ۹۷ کلاس‌های خشتی-گلی و کانکسی در کشور جمع شوند”.

وی گفت: “وضعیت اعتباری لرستان در بحث آموزش و پرورش خوب نیست و باید بهبود یابد. همچنین ۱۲ استانی که اعتبارات پایینی دارند مورد توجه قرار خواهند گرفت”.

نظرپور تصریح کرد: “۲۰ درصد مدارس کل کشور توسط خیرین ساخته شده و از سال  ۹۲ تاکنون این رقم ۳۷ درصد بوده است”.

درسال گذشته اعتبار خیرین ۱۷۰ میلیارد تومان بود که ۱۰درصد آن جذب شد. امسال ۲۱۰ میلیارد تومان ردیف اعتبار خیرین است که قول ۵۰ درصد تخصیص آن را داده اند.

وی یادآور شد: “۴۸ مدرسه در کل کشور ماندگار هستند که باید در بحث ساخت مدارس به ماندگاری آنها توجه کرد”.

وی ادامه داد: “ارزان‌سازی در آمورش و پرورش هنر نیست و باید مدارس را به شکلی زیبا بسازیم”.

نظر پور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس غیر مقاوم هستند با تاکید بر اینکه باید به تجهیزات هنرستان‌ها توجه خاصی شود، افزود: “امسال ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مدارس در نظر گرفته‎ایم. تعداد سالن‌های ورزشی که در کشور پیشرفت کمی دارند بسیار بالاست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید