خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  با مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور: ۵۰ نفر از عاملان نزاع طایفه‌ای پتک در خوزستان دستگیر شدند

با مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور: ۵۰ نفر از عاملان نزاع طایفه‌ای پتک در خوزستان دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب رامهرمز گفت که با مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور ۵۰ نفر از محرکان نزاع طایفه ای روستای پتک باغملک توسط سپاه پاسداران در ۴۸ ساعت گذشته دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی‌رضا قاسمی نژاد روز سه شنبه اظهار کرد: “با توجه به وسیع شدن حوزه نزاع پتک باغملک و کشیده شدن آن به شهرستان رامهرمز و ناموفق بودن هیات‌های صلح و تمکین نکردن ۲ طرف درگیری به قانون، فرصت صلح و سازش به پایان رسیده و به درخواست به حق مردم و جدیت مسئولان در برخورد قاطع با اخلالگران نظم و امنیت، با مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور و شورای تامین خوزستان و ۲ شهرستان باغملک و رامهرمز، این تصمیم گرفته شد”.

وی در خصوص چرایی دستگیری همزمان این تعداد شهروند گفت: “تاکنون به خاطر برخی مصالح و با تصمیمات مسئولان استان فرصت صلح و سازش به ۲ طرف درگیری داده شد که متاسفانه آنها قدر این فرصت‌ها را ندانستند”.

دادستان عمومی و انقلاب رامهرمز ادامه داد: “پس از هماهنگی صورت گرفته مسئولان قضایی خوزستان و ۲ شهرستان باغملک و رامهرمز و نیز محول شدن این موضوع به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همکاری نهادهای امنیتی نظامی و انتظامی و کار اطلاعاتی بسیار پیچیده در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۵۰ نفر از کسانی که باعث شعله ور شدن این نزاع شده اند شناسایی و دستگیر شدند و این روند تا دستگیری همه عوامل درگیری ادامه خواهد داشت”.

وی افزود: “۵۰ نفر دستگیر شده مربوط به شهرستان های باغملک و رامهرمز بوده و ترکیبی از بزرگان و اتاق فکرهای ۲ طرف این درگیری هستند”.

قاسمی نژاد گفت: “با تلاش مسئولان در آینده ای نزدیک این موضوع خاتمه پیدا خواهد کرد”.

درگیری بین ۲ طایفه محمدی و موسایی از سال ۱۳۹۴ در باغملک بر سر یک زمین زراعی شدت گرفت که پس از گذشت ۲ سال این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

متهمان این درگیری در بیش از ۹ روستای باغملک و ۲ روستای رامهرمز ساکن هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید