خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ساعت ۱۸:۵۰:۰۴

    خانه  > کودکان  >  رییس سازمان بهزیستی: ۲۴ هزار کودک بدسرپرست تحت نگهداری و مراقبت بهزیستی هستند

رییس سازمان بهزیستی: ۲۴ هزار کودک بدسرپرست تحت نگهداری و مراقبت بهزیستی هستند

خبرگزاری هرانا – رییس سازمان بهزیستی گفت که ۲۴ هزار کودک بدسرپرست تحت نگهداری و مراقبت بهزیستی هستند. آقای محسنی بندپی اضافه کرد “۷۵ درصد فرزندانی که توسط بهزیستی نگه می‌شوند بدسرپرستند که سرپرستی آنها به صورت موقت در اختیار سازمان بهزیستی است و پیگیر هستیم بر اساس طرح امین موقت برای پذیرش این افراد قانونی را تصویب کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۴ هزار نفر کودک بدسرپرست تحت نگهداری و مراقبت داریم”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران در لرستان با بیان اینکه یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی کشور در دولت تدبیر و امید، واگذاری فرزندان بدسرپرست به خانواده‌هایی که مشتاق پذیرش فرزند هستند، اظهار کرد: “هر چه این افراد در خانواده‌ها حضور یابند بانشاط تر و آموزش‌پذیری و نگهداری آنان با استاندارد و کیفیت بهتری خواهد بود”.

وی ادامه داد: “۲۵ درصد کودکانی که در سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند بدون سرپرست بوده تا حق واگذاری دائمی آنان را به خانواده‌های متقاضی داریم”.

رییس سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: “۷۵ درصد فرزندانی که توسط بهزیستی نگه می‌شوند بدسرپرستند که سرپرستی آنها به صورت موقت در اختیار سازمان بهزیستی است و پیگیر هستیم بر اساس طرح امین موقت برای پذیرش این افراد قانونی را تصویب کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۴ هزار نفر کودک بدسرپرست تحت نگهداری و مراقبت داریم”.

بندپی گفت: “تا زمانی که مشکلات این کودکان برطرف نشود به صورت امین موقت در اختیار خانواده‌های متقاضی قرار می‌گیرند تا بتوانند در محیطی با آرامش بهتر در اختیار خانواده‌ها قرار بگیرند”.

وی در پاسخ به این سوال که برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا مسکن در نظر گرفته شده است، افزود: “با وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و بنیاد مستضعفان تفاهمنامه‌ای منعقد شده تا به این خانواده‌ها مسکن واگذار شود و تاکنون ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر متقاضی داشتیم که ۱۷۰۰ واحد به این مجموعه متقاضی‌ها پرداخت شده است”.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: “در طول سال‌های ۹۶، ۹۷ و اواسط ۹۸ این مسکن‌ها به افراد متقاضی واگذار خواهد شد”.

بندپی در خصوص ایجاد اشتغال معلولان تحت حمایت، گفت: “بنا داریم سالانه حدود ۴۵ هزار اشتغال ایجاد کنیم که سال گذشته ۴۷ هزار و برای امسال تعهد ما ۴۸ هزار فرصت شغلی است”.

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: “بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی در قانون برنامه ششم قرار گرفته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید