خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  تاکید مقام قضایی استان خوزستان بر تعقیب قضایی توهین کننده به مقدسات

تاکید مقام قضایی استان خوزستان بر تعقیب قضایی توهین کننده به مقدسات

خبرگزاری هرانا – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان با تاکید بر برخورد با شخص توهین کننده به صحابه پیامبر در خواست کرد که استاندار خوزستان از توهین‌کننده به مقدسات به دادگستری طرح شکایت کند. هرانا پیش تر گزارش کرده بود امام جمعه شهر ویس در این استان با توهین به باورهای اهل سنت از جمله صحابه پیامبر اسلام توسط یکی از ساکنین محلی مجروح شده است.

 به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، عبدالحمید امانت بهبهانی، پیش از ظهر روز گذشته در نشست شورای فرهنگ عمومی استان خوزستان که در محل سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، اظهار کرد: “در حوزه مباحث فرهنگی ۵۰ برنامه مفصل تعریف شده است، که در خصوص این برنامه‌ها ۸ کار گروه تعیین شد”.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان در پایان با تاکید بر برخورد با شخص توهین کننده به صحابه پیامبر در خواست کرد: “استاندار خوزستان به دلیل توهین به مقدسات به دادگستری طرح شکایت کند”.

هر چند وی به هویت و جزییات توهین به صحابه پیامبر اسلام اشاره ای نکرد با اینحال هرانا پیش تر گزارش کرده بود امام جمعه شهر ویس واقع در استان خوزستان پس از اینکه متهم به توهین به باروهای اهل سنت شد توسط یک تن از پیروان این مذهب اسلامی مورد حمله قرار گرفت. از وضعیت عمومی این خطیب جمعه خبری در دست نیست هر چند گفته میشود ضارب توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید