خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  هشت ماه زندان برای شکارچی حیوانات / سند

هشت ماه زندان برای شکارچی حیوانات / سند

خبرگزاری هرانا – با تایید رای در دادگاه تجدیدنظر، شکارچی متخلف به اتهام شکار غیرقانونی حیوانات وحشی به هشت ماه زندان، پرداخت جریمه نقدی و ضبط سلاح بصورت قطعی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)، با تایید رای در دادگاه تجدیدنظر، جواز حمل اسلحه شکارچی متخلف ابطال و اسلحه مذکور به نفع دولت مصادره و متهم نیز علاوه بر جزای نقدی روانه هشت ماه زندان شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: “سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست شهرستان یاسوج در جریان تخلفات یکی از عشایر ساکن منطقه حفاظت شده دنای شرقی قرار گرفتند.”

سیداسدالله هاشمی اظهار داشت: “محیط بانان پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی به تفتیش چادر مظنون در ارتفاعات منطقه حفاظت شده دنای شرقی پرداختند”.

در بازرسی از این مکان اجزای بدن یک بزغاله وحشی به همراه یک اسلحه گلوله زنی برنو دارای جواز حمل که جواز حمل آن متعلق به فرد دیگری بود کشف و ضبط و در این راستا یک متهم به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه بدوی دادگاه متهم را به مجازات های زیر محکوم نمود:

۱) هشت ماه حبس تعزیری به جرم شکار غیرمجاز

۲) بیست میلیون ریال جزای نقدی به جرم حمل سلاح متعلق به غیر

۳) لغو جواز حمل و مصادره اسلحه کشف شده به نفع دولت

با اعتراض متهم به رای صادره پرونده برای بررسی مجدد به شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان کهگیلویه و بویراحمد ارجاع شد.

در جریان بررسی مجدد پرونده، قضات دادگاه تجدیدنظر ایراد و اعتراض موثری که موجبات نقض حکم بدوی را فراهم کند تشخیص ندادند.

با قطعی شدن رای در دادگاه تجدید نظر، پرونده به واحد اجرای اجکام ارجاع شده و متهم علاوه بر پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی جهت گذراندن دوران محکومیت خود (هشت ماه حبس) روانه زندان خواهد شد.

همچنین جواز حمل اسلحه کشف شده با رای دادگاه ابطال و اسلحه مذکور به نفع دولت مصادره گردید.

در ضمن بر اساس  آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر کل یا بز وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را نیز به حساب دولت واریز نماید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید