خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  صدور حکم حبس، شلاق و جزای نقدی در کاشان

صدور حکم حبس، شلاق و جزای نقدی در کاشان

خبرگزاری هرانا – محمود قهرمانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان، گفت که “حکم حبس، جزای نقدی و شلاق متخلفان شکار و صید در منطقه حفاظت شده قمصر-برزک در شهرستان کاشان صادرشد”. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست اصفهان، محمود قهرمانی گفت: “این متخلفین شکار و صید که اقدام به شکار غیر مجاز در منطقه حفاظت شده قمصر- برزک کرده بودند و پس از توسط یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شده در حین عملیات دستگیری از دستورات محیط بانان تمرد کرده بودند تحویل قانون شدند”.

وی افزود: “با توجه به موارد تخلفی آنها اعم از شکار غیر مجاز و تهدید یگان حفاظت با اسلحه گرم و تمرد در مقابل مامور، با استناد به ماده ۱۲ قانون شکار و صید و ۶۰۷ و ۶۶۹ قانون تعزیرات و  ماده ۱۳۴ قانون مجازت اسلامی محکوم به تحمل یک سال حبس، پرداخت ۱۸ میلیون ریال جزای نقدی به نفع صندوق دولت و ۷۴ ضربه شلاق شدند”.

به‌گفته‌ قهرمانی، میزان ضرر و زیان وارده از بابت حذف حیوان وحشی از اکوسیستم طبیعی مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال است که بر ذمه شکارچیان است و تمامی ادوات شکار و صید  کشف و ضبط می شود.

بر اساس ماده ۶۶۹ تمرد به مامورین در حین انجام وظیفه جرم محسوب شده و مرتکبین به مجازت زندان و شلاق محکوم می شوند.

کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید