خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال ۴ زندانی در زندان ارومیه برای اجرای حکم اعدام

انتقال ۴ زندانی در زندان ارومیه برای اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – صبح امروز چهار زندانی از محکومان جرایم مواد مخدر در زندان ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. در روزهای اخیر دو زندانی با اتهام قتل در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز، ۱۶ تیرماه، چهار زندانی از محکومان جرایم مواد مخدر برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شدند.

احراز هویت منتقل شدگان کماکان در دست بررسی است. احتمال می رود، حکم اعدام این زندانیان در فاصله ای نزدیک به اجرا درآید.

لازم به ذکر است در حالی موجی از اعدام بخصوص محکومان جرایم موادر مخدر در کشور، پس از ماه رمضان، مجددا به راه افتاده که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش چشمگیر مجازات اعدام است.

نمایندگان مجلس پیش تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام در رابطه با مواد مخدر خودداری کند با اینحال قوه قضاییه در عمل بی این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.

لازم به یادآوری است، سحرگاه روز ۱۴ تیرماه، حکم اعدام دست کم ٧ تن از زندانیان از محکومان به قصاص در  زندان رجایی شهر کرج اجرا شد. همچنین ۱۳ تیرماه، نیز حکم اعدام یک مرد در زندان قائمشهر به اجرا درآمد. دو زندانی با اتهام ارتکاب قتل در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. و در حاشیه یک سالن ورزشی در ملأعام در شهر تربت حیدریه حکم اعدام دو زندانی متهم به “تجاوز” به اجرا درآمد.

همچنین در هفته اخیر زندانهای کرمان، زاهدان، اصفهان، زنجان و رشت نیز شاهد اجرای حکم اعدام بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید