خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ساعت ۱۶:۵۲:۱۷

    خانه  > اعدام  >  رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان: رهایی ۳۱ محکوم به قصاص از چوبه دار

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان: رهایی ۳۱ محکوم به قصاص از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – عبدالعباس زبیدی نیا رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان گفت که “در سال گذشته شوراهای حل اختلاف خوزستان بیش از ۳۱ نفر محکومین به قصاص را از چوبه دار ر‌ها کرد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، عبدالعباس زبیدی نیا رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان گفت: “شوراهای حل اختلاف این استان در امر صلح وسازش جایگاه برتری در کشور دارند”.

زبیدی نیا شوراهای حل اختلاف خوزستان را بعنوان الگو در ایده پردازی دانست و اظهار داشت: “در سال گذشته شوراهای حل اختلاف خوزستان بیش از ۳۱ نفر محکومین به قصاص را از چوبه دار ر‌ها کرد”.

رئیس شوراهای حل اختلاف در ادامه خاطر نشان کرد: “در سال ۹۵ حدود ۱۳۵ هزار پرونده به شورای حل اختلاف این استان معادل یک و چهارم پرونده‌ها وارده به دادگستری رسیدگی نمود که از این میزان ۱۲۱ هزار پرونده مختومه و ۲۸ هزار پرونده دیگر منتهی به صلح و سازش گردیدند که به نوعی حدود ۳۴ درصد پرونده‌ها در شوراهای حل اختلاف استان مصالحه شدند”.

زبیدی نیا شوراهای حل اختلاف را نهاد مردمی دانست و گفت: “شورای حل اختلاف یک نهاد مردمی و بر گرفته از دین مبین اسلام است که بخوبی نقش خودش را مطرح و منشأ برکات و ثمرات و خیرات برای جامعه بوده است”.

وی تصریح کرد: “هدف و وظیفه ذاتی و اصلی شورای حل اختلاف ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین بین افرادی که با هم اختلاف یا کدورت دارند می‌باشد و این نهاد تلاش فراوانی در رفع نزاعات و اختلافات در جامعه نموده است”.

معاون قضایی رئیس دادگستری استان خوزستان با اشاره به استخدام و بیمه اعضاء و کارکنان شورای حل اختلاف اظهار داشت: “کارکنان و اعضاء شورای حل اختلاف می‌توانند در آزمونهای استخدامی دادگستری‌ها که از ظرفیت ایجاده شده در ماده ۴۰ قانون شورا به نفع خود بهره برداری و از خدمات بیمه تکمیلی که این امتیاز دلالت بر توجه و عنایت مسئولین مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور برای رسیدگی به امور اعضاء و کارکنان است استفاده کنند”.

وی در پایان از اعضاء، کارکنان، قضات و سران عشایر، پزشکان، مدیران و افرادای که به نوعی مصلح و خیره خواه بودند و با شوراهای حل اختلاف در زمینه صلح و سازش و ایجاد آرامش در جامعه همکاری داشتند تقدیر و تشکر کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید