خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ساعت ۱۷:۰۶:۳۸

    خانه  > کودکان  >  استاندار کردستان: ثبت ۵۳۲ مورد ازدواج زیر ۱۰ تا ۱۵ سال در کردستان

استاندار کردستان: ثبت ۵۳۲ مورد ازدواج زیر ۱۰ تا ۱۵ سال در کردستان

خبرگزاری هرانا – عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان گفت که در سال گذشته ۵۳۲ مورد ازدواج ۱۰ تا ۱۵ ساله داشتیم که آمار خوبی نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، عبدالمحمد زاهدی چهارشنبه شب در نخستین جلسه راهبردی حیات استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با بیان اینکه باید تحولات و آمار جمعیتی را شناسایی، تحلیل و به دیدگاه‌های مختلف توجه کنیم، اظهار داشت: “لازم است در شورای راهبردی جمعیت از دیدگاه‌های علمی استفاده شود چرا که آمار و مطالعات تحولات جمعیتی اصلی‌ترین آمار همه برنامه‌هاست”.

وی با اشاره به تفاوت نسبت جنسی در بیجار و سروآباد گفت: “به نظر بنده آمار ۱۸ از ۱۴ تا ۹۶ باید بررسی شود چراکه حتماً ممکن است دلایل ژنتیکی، اجتماعی و فرهنگی باشد و در آینده مشکلاتی نیز به‌وجود بیاورد”.

استاندار کردستان با اشاره به آمار انتخابات تصریح کرد: “براساس قانون، آمار انتخابات توسط ثبت احوال ارائه می‌شود اما در این آمارها جابه‌جایی‌های جمعیت لحاظ نمی‌شود و تنها راه‌حل آن این است که کارت ملی هوشمند صادر شود”.

وی گفت: “در کارت هوشمند، ثبت جابه‌جایی جمعیتی همان روز اول در کارت ثبت شده و خدمات اجتماعی و مالی به یک کارت ختم می‌شود”.

زاهدی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۳۲ مورد ازدواج ۱۰ تا ۱۵ ساله داشتیم، افزود: “سوأل بنده این است که این ازدواج‌ها در چه بازه زمانی صورت گرفته است؟! و باید به صورت جدی بررسی شود چراکه آمار خوبی نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید