خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶, 23rd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ساعت ۱۸:۲۵:۵۶

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  بهزیستی امکان و توان نگهداری ۳ هزار کودک را ندارد

بهزیستی امکان و توان نگهداری ۳ هزار کودک را ندارد

خبرگزاری هرانا – مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت که ۳ هزار کودک دارای آسیب اجتماعی داریم که بهزیستی امکان و توان نگهداری آنها را ندارد. به گفته آقای قدیمی، هزینه نگهداری هر کودک برای شهرداری ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رضا قدیمی با اشاره به اینکه ۱۷ مرکز پرتو در شهرداری تهران داریم گفت: “۲۹۶۰ کودک در این مراکز هستند”.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: “بسیاری از این کودکان بدون سرپرست و یا بدسرپرست هستند”.

وی با با بیان اینکه برای کودکان کار جا مانده از تحصیل مراکز رویش را راه اندازی کرده ایم، گفت: “در این مراکز شرایط لازم برای تحصیل فراهم شده و همکاری های لازم با آموزش و پرورش صورت گرفته است”.

قدیمی اضافه کرد: “در منطقه ۱۲، ۲ و ۴ که بیشترین حاشیه نشینان را دارد پلاک به پلاک شناسایی کرده ایم و افراد داری آسیب اجتماعی را مشخص کرده ایم”.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار کودک دارای آسیب اجتماعی داریم که بهزیستی امکان و توان نگهداری آنها را ندارد، گفت: “شهرداری در زمینه کودکان کار و خیابانی وظیفه قانونی ندارد و فقط برای رفع این مشکل اقدام کرده است”.

به گفته قدیمی، هزینه نگهداری هر کودک برای شهرداری ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگر سخنانش به راه اندازی مهدهای کودک در سرای محلات اشاره کرد و گفت: “با همکاری سازمان بهزیستی این مهدها راه اندازی شده است”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید