خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مصطفی دهباشی زاده در یزد تفهیم اتهام شد

مصطفی دهباشی زاده در یزد تفهیم اتهام شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی دهباشی زاده، فعال سیاسی اهل یزد جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه علیه خود دهم تیرماه سال جاری در شعبه پنجم بازپرسی دادگاه انقلاب این شهر حاضر و مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این فعال سیاسی پیش از نیز بابت اتهاماتی که ریشه در اندیشه و بیان او دارد محاکمه و محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مصطفی دهباشی زاده، فعال سیاسی ساکن یزد که هشتم تیرماه، جهت رسیدگی به اتهامات تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام، به دادگاه فراخوانده شده بود، شنبه دهم تیرماه سال جاری در محل دادگاه انقلاب حضور یافت و مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

در همین ارتباط یک منبع نزدیک به این فعال سیاسی به گزارشگر هرانا گفت: “آقای دهباشی صبح روز شنبه دهم تیرماه به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان یزد مراجعه و از سوی بازپرس مربوطه تفهیم اتهام شد.”

وی افزود: “اتهامات آقای دهباشی زاده بخاطر انتشار مطالبی در دفاع از زندانیان سیاسی، یادداشت های انتقادی درمورد مسئولان حکومتی حاضر ایران و دولتی سابق بوده که به دستور دادستانی این شهرستان و از سوی پلیس فتای استان یزد جمع آوری و پرونده سازی شده بود.”

این منبع مطلع تاکید کرد: “آقای مصطفی دهباشی زاده متولد ۱۳۴۴ برادر شهید و خود از جانبازان شیمیایی جنگ است که در استان یزد به فعالیت سیاسی می پردازد.”

لازم به اشاره است آقای دهباشی زاده پیش از این نیز چندبار به اتهامات مشابه دادگاهی شده است.

پس از انتخابات ریاست جمهوری سال۸۸ پرونده ای به اتهام ارتباط بارسانه های بیگانه، تشویش اذهان عمومی و اقدام به قصد براندازی حکومت علیه آقای دهباشی زاده در دادگاه انقلاب یزد تشکیل شد که در نهایت این فعال سیاسی به پرداخت جزای نقدی از بابت آن محکوم شد.

آقای دهباشی زاده بار دیگر در سال۸۹ به اتهامات؛ تخریب اموال عمومی، برخورد با ماموران نیروی انتظامی و تجمع غیرقانونی در میدان فرهنگ یزد محاکمه و در این پرونده به هفتاد ضربه شلاق و یک سال حبس محکوم گردید که در دادگاه تجدیدنظر حکم شلاق ایشان تائید و زندان از یکسال به سه ماه حبس تعلیقی تبدیل شد.

در پی اجرای حکم شلاق آقای دهباشی زاده وی به نشانه اعتراض مقابل ساختمان بنیاد جانبازان یزد رفته و خود را حلق آویز می کند که با کمک حاضرین در محل، نجات پیدا می کند.

پس از صدور حکم حبس تعلیقی این فعال سیاسی اهل یزد در سال ۸۹، وی صرفا زمانی که برای سفر حج اقدام می کند، متوجه می شود که ممنوع الخروج است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید