خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ساعت ۲۱:۳۹:۵۰

    خانه  > اعدام  >  دو زندانی در سالن ورزشی در تربت حیدریه در ملاعام اعدام شدند

دو زندانی در سالن ورزشی در تربت حیدریه در ملاعام اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز در حاشیه یک سالن ورزشی در ملأعام در شهر تربت حیدریه حکم اعدام دو زندانی متهم به “تجاوز” به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابان تربت، امید رجبی جانشین دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه در حاشیه اجرای این حکم اظهار داشت: “در راستای اجرای مجازات علنی حدود الهی دو نفر از محکومین سابقه دار ساکن یکی از روستاهای بخش مرکزی این شهرستان که در مردادماه سال ۱۳۹۳(ماه رمضان) با شکست شیشه به یک منزل مسکونی وارد شده و یه یک زن تجاوز کردند محکوم به اعدام در ملأ عام شدند”.

وی تصریح کرد: “پس از شکایت شاکی از متهمان پرونده در شعبه ۳۹ دادگاه کیفری استان خراسان رضوی در تربت حیدریه با حضور وکلا و هیئت حاکمه تشکیل و در نهایت پس از حدود ۲ سال و نیم تحقیق و تفحص و ارائه مستندات حکم صادره از دادگاه پدوی به دیوان عالی کشور و سپس با تائید رئیس قوه قضائیه متهمان طبق ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی که قانون گذار زنای به عنف تلقی کرده به اعدام در ملا عام محکوم کرد”.

این حکم صبح امروز در حاشیه یک سالن ورزشی در نزدیک به محل جرم توسط عوامل قضایی و امنیتی اجرا شد.

اجرای حکم اعدام همواره بعنوان سلب حق حیات مورد اعتراض سازمانهای مدافع حقوق بشر بوده با اینحال اجرای این حکم در ملاعام با توجه به تاثیرات مخرب اجتماعی آن با حساسیت مضاعفی روبرو است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید