خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ساعت ۱۴:۵۰:۴۱

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت چهار کارگر در سه حادثه جداگانه

مرگ و مصدومیت چهار کارگر در سه حادثه جداگانه

خبرگزاری هرانا – کارگر یکی از کارخانه های کارتن سازی شهرستان ساوجبلاغ بر اثر سقوط به داخل مخزن خمیر کاغذ جان باخت. همچنین دست یک کارگر در تبریز به علت گیر کردن داخل دستگاهی در کارخانه تجهیزات الکتریکی دچار مصدومیت و به بیمارستان منتقل گردید. آتش سوزی در پالایشگاه آبادان نیز دو مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگر یکی از کارخانه های کارتن سازی شهرستان ساوجبلاغ بر اثر حادثه کار جان باخت.

روز (۱۲ تیر ماه)، یک کارگر ۲۴ ساله در یکی از کارخانه‌های کارتن سازی شهرستان ساوجبلاغ، بر اثر سقوط به داخل مخزن خمیر کاغذ جان باخت.

مهرداد بابایی، رئیس فوریت‌های پزشکی استان البرز، در ارتباط با این حادثه به رسانه ها گفته است: “کارخانه محل وقوع حادثه در شهرک طاووسیه ساوجبلاغ واقع است که دیروز پس از اعلام حادثه به اورژانس ۱۱۵، گروه های امداد ونجات به محل حادثه اعزام شدند”.

بابایی افزود: “برخورد پره های در حال چرخش همزن داخل مخزن دستگاه خمیر به مرگ آنی کارگر می‌انجامد”.

قطع دست کارگر تبریزی

به گزارش آنا، مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی گفت: “ظهر روز (یک‌شنبه) به‌دنبال گزارش حادثه گیر کردن دست مرد ۴۳ ساله داخل دستگاهی در کارخانه تجهیزات الکتریکی عوامل اورژانس عازم محل شدند و اقدامات درمانی پیش بیمارستانی را برای مصدوم انجام دادند”.

وحید شادی‌نیا، مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی در خصوص وضعیت مصدوم، گفت: “به دنبال شدت مصدومیت و له شدگی دست، مصدوم باید سریعا به مرکز درمانی تخصصی منتقل می‌شد، بر همین اساس درخواست بالگرد برای انتقال مصدوم صادر شد”.

وی افزود: “با هماهنگی‌های به‌عمل آمده، مرکز هدایت بحران دانشگاه علوم پزشکی تبریز و فرماندهی هوا نیروز بالگرد عازم بیمارستان آذرشهر شد و مصدوم تحت اقدامات پزشکی و مراقبت‌های لازم به بیمارستان امام رضا تبریز انتقال داده شد”.

آتش سوزی در پالایشگاه آبادان؛ دو مصدوم

به گزارش ایرنا، آتش سوزی در پالایشگاه آبادان که بعد از ظهر روز گذشته در حین عملیات تعمیر بخشی از لوله‌های عبور گاز و آب در این واحد صنعتی رخ داد، به طور کامل مهار شد.

به گفته مسئولان این پالایشگاه این حادثه در زمانی که گروه تعمیراتی در حال تعمیر این بخش از خطوط لوله بوده و قصد بریدن لوله را داشتند رخ داد.

به دلیل حرارت بیش از حد محیط و وجود مواد سوختی به محض بستن دستگاه کاتر روی لوله و قبل از شروع کار، انفجار به وقوع پیوست.

رضا نعیمی رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان دلیل بروز حادثه ساعت ۱۵:۳۰ روز ۱۲ تیرماه پالایشگاه آبادان را گرمای هوا و نشتی خط لوله اعلام کرد.

وی افزود: :این حادثه جزیی در پای تراک ‘بستر لوله ها’ در زمان تعمیر به دلیل گرمای هوا، دمای بالای محیط و نشتی در پالایشگاه آبادان رخ داده است:.

نعیمی ادامه داد: “این حادثه سریعا با کمک واحدهای آتش نشانی و HSE پالایشگاه مهار شد”.

به گفته وی این حادثه دو مصدوم داشته است که در حال حاضر به دلیل سوختگی سطحی مراحل درمان را در درمانگاه طی می کنند و حال عمومی هر دو نفر خوب است.

رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان اعلام کرد: “در حال حاضر تمامی واحدهای پالایشگاه بدون مشکل در مدار قرار دارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید