خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶, 22nd of July 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ساعت ۲۲:۳۹:۵۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادستان تهران: سه نفر از متهمان توهین به رییس جمهور به دادگاه معرفی شدند

دادستان تهران: سه نفر از متهمان توهین به رییس جمهور به دادگاه معرفی شدند

خبرگزاری هرانا – جعفری دولت آبادی، دادستان تهران امروز درباره آخرین وضعیت پرونده متهمان به توهین علیه رئیس جمهور در راهپیمایی روز قدس گفت که “سه نفر از متهمان این پرونده معرفی شدند و بقیه هم قرار است معرفی شوند.”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عباس جعفری دولت آبادی درباره حواشی راهپیمایی روز قدس و توهین صورت گرفته به رییس‌جمهور گفت: “گزارش وزارت اطلاعات امروز به دادستانی ارسال و به شعبه بازپرسی ارائه خواهد شد. نکته‌ای که نسبت به آن تاکید دارم این است که در چند روز گذشته طوری وانمود شد که گویی تحقیقات انجام شده در این پرونده بدون مجوز بوده است”.

این مقام قضایی با تاکید بر اینکه طبق قانون تحقیقات در دادسرا تعطیلی بردار نیست، گفت: “بنابراین در همه سال با اجازه دادستان و قاضی تحقیق، امکان تحقیق وجود دارد لذا از رسانه‌ها در خواست دارم به این نکته قانونی توجه داشته باشند و فکر نکنند اگر فردی در یک ساعتی احضار و از او تحقیق شد، بدون مجوز بوده است”.

جعفری دولت آبادی افوزد: “در گزارشی که وزارت اطلاعات برای ما ارسال کرده سه نفر از متهمان معرفی شدند و قول دادند بقیه را معرفی کنند. صرف گزارش وزارت اطلاعات برای ما کفایت نمی کند و دادستانی تحقیقات جامعی انجام خواهد داد. مبادا در این پرونده ها طوری وانمود شود که گویی حق انتقاد برای کسی وجود ندارد، قطعا انتقاد منصفانه مشکلی ندارد، ولی توهین با انتقاد متفاوت است”.

لازم به یادآوری است در راهپیمایی روز قدس تهران تعدادی از شرکت کنندگان که گمان می رود از سوی ارگان های خاصی هماهنگ شده باشند علیه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شعار دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید