خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶, 25th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ساعت ۱۶:۱۴:۱۰

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل: ۶۷۶ نفر بر اثر طوفان در منطقه سیستان و بلوچستان راهی مراکز درمانی شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل: ۶۷۶ نفر بر اثر طوفان در منطقه سیستان و بلوچستان راهی مراکز درمانی شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت که طی دو روز گذشته ۶۷۶ نفر بر اثر طوفان و گرد و خاک ناشی از آن در منطقه سیستان و بلوچستان به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۹۲ نفر بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علی اکبر نصیری با اشاره به اینکه عمده مشکلات به وجود آمده برای مردم منطقه سیستان و بلوچستان مشکلات چشمی و تنفسی است، افزود: “به این بیماران در چهار بخش بیماران قلبی، تنفسی، ترافیکی و چشمی خدمات بیمارستانی و پیش بیمارستانی ارائه شده است”.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از این بیماران نیاز به درمان بیشتر داشتند و در بیمارستان ها بستری شدند، ادامه داد: “از مجموع ۱۷۰ نفر بیماران قلبی مراجعه کننده ۱۴۰ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و تعداد ۳۰ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطر نشان کرد: “همچنین طی این مدت ۲۶۴ نفر به دلیل بیماری های تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند که  ۲۳۱ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۳۳ نفر نیز بستری شدند”.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت ۴۸ نفر به دلیل حوادث ترافیکی ناشی از طوفان به مراکز درمانی مراجعه کردند، گفت: “تعداد ۱۳ نفر از آنها به صورت سرپایی درمان شدند و ۳۵ نفر نیز همچنان در بیمارستان ها بستری هستند”.

وی تصریح کرد: “همچنین طوفان موجب بروز برخی بیماری های چشمی در منطقه سیستان شده است که طی دو روز گذشته تعداد ۱۹۴ نفر به این دلیل به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۱۹۱ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۳ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند”.

نصیری با اشاره به اینکه از ظهر امروز به دلیل کاهش شدت طوفان از میزان مراجعات کاسته شده است، تصریح کرد: “خوشبختانه طی این مدت با هیچ گونه کمبودی از نظر نیروی متخصص، دارو و تخت درمانی مواجه نبوده ایم و اوضاع کاملا تحت کنترل است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید