خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمدامین عبداللهی؛ محروم از درمان در تبعید

محمدامین عبداللهی؛ محروم از درمان در تبعید

خبرگزاری هرانا – محمد امین عبداللهی، زندانی سیاسی زندان مرکزی بیرجند که از دردهای مزمن در نواحی گردن، کلیه، چشم و درد در ناحیه روده بزرگ (مشکوک به آپاندیس) رنج می برد، علیرغم شرایط نامناسب جسمی از رسیدگی های لازم پزشکی و اعزام به مرخصی استعلاجی محروم مانده است. این زندانی به مسئولان اعلام کرده است در صورت تداوم روند محروم نگه داشتن او از خدمات درمانی دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۱۰۳ زندان مرکزی بیرجند که از دردهای مزمن در نواحی گردن، کلیه، چشم و درد در ناحیه روده بزرگ (مشکوک به آپاندیس) رنج می برد، در هفته های اخیر با افزایش درد در نواحی مورد اشاره، چندین بار به بهداری زندان منتقل و بدون انجام رسیدگی های لازم پزشکی به بند بازگردانده شده است.

علیرغم مشکلات متعدد جسمی، این زندانی از مرخصی استعلاجی و همچنین علیرغم گذشت بیش از نیمی از دوران حبس از آزادی مشروط محروم مانده است.

محمدامین عبدالهی که در شرایط نامناسب جسمی به سر می برد، اعلام کرده است که در صورت تداوم عدم رسیدگی پزشکی، در اعتراض به این وضعیت دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای عبداللهی ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: ” رسیدگی های لازم پزشکی از سوی بهداری زندان مرکزی بیرجند صورت نمی گیرد. شرایط کلی این بهداری که فاقد پزشک متخصص است، نامناسب است. قرص هایی که از سوی پزشکان تجویز می شوند عمدتا مسکن هایی هستند که دارای عوارض جبران ناپذیری همچون پوکی استخوان هستند”

محمدامین عبداللهی بر اثر اعتصاب غذا در سال گذشته و عدم رسیدگی پزشکی به او، دچار مشکلاتی در نواحی معده و کلیه شده است. به گفته زندانیان محبوس در این زندان، سلول های انفرادی این زندان به دلیل بسته و محدود بودن مکان و هوای سرد، دارای شرایط آسیب زایی است

محمد امین عبداللهی شهروند بوکانی، مهرماه ۱۳۹۴، در پی اعتراض به مخالفت با مرخصی اش از زندان طبس به بیرجند منتقل شده است.

وی متاهل و دارای یک فرزند است و خانواده او که در شهر بوکان استان آذربایجان غربی سکونت دارند، به دلیل بعد مسافت تا بیرجند و مشکلات مالی امکان ملاقات با وی را ندارند.

آقای عبدالهی اهل بوکان، پاییز سال ۱۳۸۴ بازداشت و پس از ۱۵ماه بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق همکاری موثر و مسلحانه با احزاب کرد و نیز تبلیغ علیه نظام، محاکمه و در مجموع به ۱۸سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شد، وی پس از گذراندن مدتی در زندان های ارومیه و مهاباد به زندان طبس و سپس بیرجند تبعید شد و پس از گذراندن بیش از دو ماه در قرنطینه زندان بیرجند به بند عمومی این زندان انتقال یافته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید