خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, زنان  >  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان: ۶۵ درصد همسر آزاری‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان: ۶۵ درصد همسر آزاری‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است

خبرگزاری هرانا – دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت که ۶۵ درصد همسر آزاری ها در کشور ناشی از مصرف مواد مخدر است. آقای مرعشی همچنین افزود “۶۵ درصد طلاق ها، ۴۰ درصد سرقت ها، ۳۰ درصد کودک آزاری ها، ۲۳ درصد نزاع ها، ۲۰ درصد جرائم منکراتی و ۱۰ درصد جرائم عمدی در کشور ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و آسیب های آن است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمدهادی مرعشی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: “از جمله خساراتی که تولید، انتقال و مصرف موادمخدر در کشور ایجاد کرده این است که ۵۸ درصد معتادن زیر ۳۴ سال سن دارند و ۶۴ درصد معتادان متاهل اند یعنی حدود هفت میلیون نفر از اعضای خانواده ها درگیر مواد مخدر هستند”.

وی اظهار کرد: “۷۱ هزار نفر در سیستان و بلوچستان زیر پوشش مراکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد قرار دارند که این آمار روز به روز در حال افزایش است. ۲۹۵ مرکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در مقایسه با ۹۰ مرکز موجود در سال ۹۲ رشد سه برابری داشته است”.

وی خاطرنشان کرد: “۲۲۰ تن انواع مواد مخدر سال گذشته در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ افزایش ۳۹ درصدی را نشان می دهد. تریاک با ۱۸۷ تن و حشیش با ۲۴ تن بیشترین نوع مواد مخدر کشفی در استان بوده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید