خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت هفت کارگر در حوادث متفاوت کاری در تهران و تبریز

مصدومیت هفت کارگر در حوادث متفاوت کاری در تهران و تبریز

خبرگزاری هرانا – ظرف روزهای گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار هفت کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای تهران و تبریز دچار مصدومیت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، مسؤول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان‌شرقی، از سقوط کارگر جوان به چاهک آسانسور در ساختمان نیمه کاره ۱۰ طبقه در شمس تبریزی خبر داد.

وحید شادی‌نیا اظهار داشت: “کارشناسان اورژانس، کارگر جوان را  تحت احیاء قلبی ریوی پیشرفته به بیمارستان رساندند”.

وی گفت: “ساعت ۱۱:۵۵ روز عید فطر، طی تماس تلفنی با مرکز اورژانس تبریز خبر این حادثه اعلام شد”.

شادی‌نیا بیان داشت: “همزمان نیروهای امدادی آتش‌نشانی نیز به محل اعزام شدند،  عملیات نجات و رها‌سازی را برای کارگر جوان۳۵ساله که سقوط کرده  بود انجام دادند”.

وی افزود: “مصدوم که شرایط بالینی وی  وخیم گزارش شده بود تحت اقدامات درمانی به بیمارستان امام رضا تبریز انتقال یافت”.

سقوط کارگر ۱۷ ساله ساختمانی به عمق چاه در خیابان ری

به گزارش رکنا، نیروهای آتش نشانی کارگر ساختمانی که در یک ساختمان در حال تخریب به عمق چاه سقوط کرده بود را نجات دادند.

در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط کارگر ساختمانی به عمق چاه، آتش نشانان ایستگاه ۳ به همراه گروه امداد و نجات ۹ به سرعت با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت ۱۴ روز “به خیابان ری، خیابان ایران، خیابان شهید مهدوی پور رهسپار شدند.

به گفته رحمان شکری افسر آماده منطقه پنج عملیات آتش نشانی تهران، در قسمت حیاط یک ساختمان دو طبقه در حال تخریب به مساحت تقریبی ۲۰۰ متر مربع یک حلقه چاه برای آزمایش خاک حفر شده بود که کارگر ساختمانی به علت نداشتن حفاظ در دهانه چاه، به عمق چاه سقوط کرده و گرفتار شد.

وی در ادامه گفت: “نیروهای آتش نشانی به محض رسیدن به محل حادثه پس از برپایی کارگاه در دهانه چاه، با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات خود را به کارگر ۱۷ ساله تبعه افغان رساندند و وی را به سلامت از عمق ۸ متری چاه خارج کردند”.

افسر آماده منطقه پنج عملیات اضافه کرد: “کارگر ساختمانی برای انجام معاینات پزشکی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شد”.

سقوط «پمپ چاه» کارگر را راهی بیمارستان کرد

به گزارش ایلنا، سقوط پمپ آب به درون چاه در ساختمان پنج طبقه، کارگر تهرانی را راهی بیمارستان کرد.

روز (سوم تیرماه) سقوط پمپ آب به درون چاه در تهران، یک کارگر را دچار حادثه کرد.

پس از این رخداد؛‌ ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بی‌درنگ زنگ ایستگاه ۶۴ و گروه نجات ۶ را ساعت ۱۲:۳۷ دقیقه روز (سوم تیرماه) به صدا درآورد و آتش‌نشانان بی‌درنگ به سوی محل حادثه در خیابان زعفرانیه، خیابان علی حسینی، خیابان شیرکوه حرکت کردند.

رامین نایب پور (رئیس ایستگاه ۶۴ آتش نشانی) در این باره اظهار داشت: “در محل حادثه چاهی به عمق ۱۵ متر در طبقه منفی پنج یک ساختمان پنج طبقه وجود داشت و کارگران در حال بیرون آوردن موتور پمپ از درون آن بودند”.

وی ادامه داد: “در زمان خارج کردن موتور پمپ آب از چاه، ناگهان پمپ از محل اتصال جدا شده و بر روی یکی از کارگران سقوط کرد”.

نایب پور ادامه داد: “یکی ازنیروهای آتش نشانی با همکاری همکارانش در کمترین زمان ممکن به عمق چاه رفته و پس از کنار گذاشتن پمپ آب از روی این کارگر میان سال، وی را که از ناحیه زانوی پای راست دچار مصدومیت شده بود به بالای چاه و سطح زمین منتقل کردند”.

وی تاکید کرد: “آتش نشانان پس از آتل بندی و فیکس کردن این شخص بر روی برانکارد و انتقال به طبقه همکف ساختمان، او را جهت انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند”.

مصدومیت سه کارگر ساختمانی در خیابان ظفر تهران

به گزارش ایلنا، روز دوم تیرماه، ریزش دیواره‌های یک زمین گودبرداری شده واقع در خیابان ظفر، به مصدومیت شدید سه کارگر انجامید.

براساس اعلام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، پس از حضور آتش نشانان مشاهده شد که حادثه در قطعه زمینی به مساحت حدود ۳۰۰ متر مربع رخ داده و در این زمین به عمق حدود ۲.۵ متر گودبرداری انجام شده بود.

از قرار معلوم، سه کارگر افغانستانی مشغول به کار بودند که با ریزش آوار مواجه شدند.

عوامل آتش نشانی همزمان با ایمن سازی محل اقدام به آواربرداری از روی این سه کارگر کرده و این افراد را در حالی که زنده اما دچار آسیب دیدگی شده بودند برای انتقال به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل دادند.

سقوط کارگر جوان تبریزی به چاهک آسانسور

به گزارش ایسنا، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از سقوط کارگر جوان به چاهک آسانسور خبر داد.

«حسن مطلبی»، با اعلام خبر سقوط کارگر جوان تبریزی به چاهک آسانسور درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “صبح روز سوم تیرماه، کارگر ۳۲ ساله در حین کار، از طبقه چهارم یک ساختمان  در حال ساخت واقع در ولیعصر ۲ به چاهک آسانسور سقوط کرده است”.

وی با بیان این‌که آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی عملیات را آغاز کردند، خاطرنشان کرد: “پس از  رسیدن آتش‌نشانان  بر بالین این کارگر و بررسی‌ اولیه مشخص شد، وی از ناحیه صورت، گردن و کمر دچار مصدومیت شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید