خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ ساعت ۱۱:۰۲:۲۷

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  مولوی عبدالحمید: مطالبه جامعه اهل سنت است که گزینه «مذهب» از فرم‌های استخدامی حذف بشود

مولوی عبدالحمید: مطالبه جامعه اهل سنت است که گزینه «مذهب» از فرم‌های استخدامی حذف بشود

خبرگزاری هرانا – مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل‌سنت گفت “آنانکه به حقوق دیگران اعتقاد ندارند گرفتار افراطند، مطالبه جامعه اهل سنت است که گزینه «مذهب» از فرم‌های استخدامی حذف بشود”. او افزود “بنده برای تاکید بر اصل شایسته‌سالاری در وزارت کشور جمله‌ای گفتم و برداشت‌های متفاوتی از آن شده بود. هدف بنده همین بود که هرکس چه شیعه چه سنی و با گرایش‌های مختلف، دین و مسائل عبادی‌اش به خود او مربوط است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل‌سنت در بخشی از سخنان‌شان بر حذف گزینه‌ی «مذهب» از فرم‌های استخدامی تأکید و خاطرنشان کردند: “افرادی که به حقوق دیگران توجهی نمی‌کنند، دچار انحراف و افراط شده‌اند. باید حقوق همه انسان‌ها رعایت شود و محترم شمرده شود. در کشور ما نباید تفاوتی بین مردم باشد. مطالبه جامعه اهل سنت است که گزینه «مذهب» از فرم‌های استخدامی حذف بشود. حداکثر اینکه فقط از دین و مسلمانی سؤال شود. شایسته‌سالاری و مردم‌سالاری دینی همین است. حقوق پیروان ادیان دیگر نیز رعایت شود”.

ایشان ادامه دادند: “ما با خشونت مخالفیم و این تفکر را رد می‌کنیم. ما فکر اعتدال را از قرآن گرفتیم و إن‌شاءالله این فکر در ایران غالب خواهد شد. نباید تفاوتی بین پیروان مذاهب باشد. بنده برای تاکید بر اصل شایسته‌سالاری در وزارت کشور جمله‌ای گفتم و برداشت‌های متفاوتی از آن شده بود. هدف بنده همین بود که هرکس چه شیعه چه سنی و با گرایش‌های مختلف، دین و مسائل عبادی‌اش به خود او مربوط است”.

نباید این مسائل مبنای تبعیض بشوند. همه ما ایرانی هستیم و اگر خدای ناکرده بر کشور تهاجمی صورت بگیرد، همه‌ی ما برای دفاع از کشور اقدام خواهیم کرد. برای ساختن کشور باید کنار هم باشیم.

امام جمعه اهل‌سنت ضمن نکوهش جنگ و تقابل نظامی، اظهار داشتند: “تنها با مذاکرات و گفتمان باید به بحران‌ها پایان داد. جنگ و درگیری چه در یمن و چه در سوریه و جاهای دیگر به نفع هیچ‌کس نیست. بمباران‌های هوایی و جنگ‌ها خسارات زیادی به بار آورده‌اند. افراط‌گرایی بیشتر رشد پیدا کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید