خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ ساعت ۰:۳۴:۳۳

    خانه  > سایر گروهها  >  مدیرکل پزشکی قانونی خراسان: بیش از یکهزار نفر در سال گذشته به خود آسیب زدند تا دیه بگیرند

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان: بیش از یکهزار نفر در سال گذشته به خود آسیب زدند تا دیه بگیرند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان گفت که سال ۹۵ حدود هزار و ۱۱ نفر برای دریافت دیه اقدام به خود زنی، تصادف ساختگی  وحتی اره کردن استخوان ترقوه خود کرده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، دکتر آریا حجازی روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد، افزود: “افراد برای دریافت دیه از بیمه ها اقدام به خودزنی، صحنه سازی تصادف وحتی شکستن دست وپای خودبه صورت عمد می کنند”.

وی اضافه کرد: “این افراد با زدن اسپری یا تزریق مواد بی حس کننده، دست یا پای خود را بی حس کرده و سپس اقدام به شکستن استخوان خود می کنند تا دیه دریافت کنند.وی تصریح کرد: چندی پیش موردی داشتیم که برای دریافت دیه اقدام به خود زنی کرده وپس از بی حس کردن محل مورد نظر استخوان ترقوه کتف خود را با اره بریده بود”.

وی بابیان این که برخی برای دریافت دیه اقدام به خود زنی به اشکال مختلف می کنند، اظهارکرد: “مواردی نیزداشته ایم که برای دریافت دیه با قیچی آهن بر دندان های خود را بریده اند یا ابتدا پوست خود را بی حس کرده وبا کشیدن خود روی زمین پوست خود را کنده وسپس با موتور خود را به عمد به لاستیک خودروها برای دریافت دیه کوبیده اند”.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: “برخی نیز از طریق خودزنی کلاهبرداری می کنند که نمونه آن فردی بود که از داوطلبان خودزنی وکالت می گرفت و مبلغ یک میلیون تومان به آن ها می پرداخت و پس از آن که آن افراد خود را به عمد زیر خودروها می انداختند با وکالتی که گرفته بود، نسبت به دریافت دیه اقدام می کرد که متاسفانه یکی از افراد داوطلب خودزنی دریک تصادف به همین شکل کشته شد”.

حجازی افزود: “حتی گروه هایی را داشته ایم که قبل از سوار شدن به خودرو صورت وبدن خود را زخمی کرده وسپس اقدام به انداختن خودرو در دره یا تصادف ساختگی می کرده اند و از این راه دیه های سنگینی می گرفتند اما خوشبختانه اکنون با توجه به این موارد، بررسی های دقیق تری انجام می شود تا جلوی این سوءاستفاده ها گرفته شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید