خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ساعت ۲۱:۳۱:۰۹

    خانه  > سایر گروهها  >  خراسان رضوی: ۴۶ هزار مراجعه به پزشکی قانونی در پی نزاع

خراسان رضوی: ۴۶ هزار مراجعه به پزشکی قانونی در پی نزاع

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی گفت که “سال گذشته ۱۴۰هزار مراجعه به پزشکی قانونی انجام شده که از این میان  ۴۶هزارو۳۰۵مورد مربوط به نزاع بوده که نسبت به آمار سال گذشته ۱.۱درصد افزایش داشته است.”

به گزارش هرانا به نقل از خراسان، مدیرکل پزشکی قانونی استان درادامه گزارشی از عملکرد یک سال گذشته پزشکی قانونی استان ارائه کردو گفت: “سال گذشته ۱۴۰هزار مراجعه به پزشکی قانونی انجام شده که از این میان  ۴۶هزارو۳۰۵مورد مربوط به نزاع بوده که نسبت به آمار سال گذشته ۱.۱درصد افزایش داشته است .وی اضافه کرد: از این تعداد نزاع ۲۹هزارو۶۰۷ فقره مربوط به مردان و۱۶هزارو۶۹۸ فقره مربوط به زنان بوده است”.

وی با اشاره به افزایش معاینات تصادفات جرحی در پزشکی قانونی استان اظهارکرد: “سال ۹۵بیش از۲۷هزارو۶۳۲معاینه در ارتباط با تصادفات جرحی درپزشکی قانونی خراسان رضوی به ثبت رسیده که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۱.۲درصد افزایش داشته است”.

حجازی گفت: “همچنین سال گذشته ۲۱هزارو۹۳۱معاینه پزشکی وهزارو۶۷۷معاینه روان پزشکی برای بررسی صلاحیت امور مالی وسرپرستی توسط پزشکی قانونی انجام شده است”.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اضافه کرد: “یکی از معضلات جامعه، کلاهبرداری از افراد سالمندی است که به دلیل آلزایمر یا کهولت سن، صلاحیت امورمالی خود را از دست داده اند که در همین زمینه هزارو۶۷۷معاینه روان پزشکی صورت گرفته است”.

افزایش ۱۳.۲ درصدی فوت ناشی از تصادفات

وی به انجام ۲هزارو۱۱۰ معاینه درارتباط با حوادث کار درسال ۹۵اشاره کرد وافزود: “سال گذشته ۱۰۹نفر براثر حوادث ناشی از کار دراستان فوت کرده اند که بیشتر براثر سقوط از ارتفاع بوده است”.

حجازی گفت: “همچنین سال گذشته هزارو۱۲۴ نفر در استان براثر تصادف جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۳.۲درصد کاهش داشته است”.

وی به فوت ۶۱نفر براثر گاز گرفتگی در سال ۹۵ اشاره واظهارکرد: “این درحالی است که سال گذشته ۱۳۵نفر براثر سوختگی، ۳۳مورد براثر غرق شدن، ۱۴۴نفر براثر مسمومیت، ۴۵نفر براثر برق گرفتگی و۲۴۱نفر نیز براثر سوء مصرف مواد مخدردر استان فوت کرده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید