خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ساعت ۱۸:۳۷:۱۰

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  شهردار منطقه ۱۱ تهران: ۶۰ درصد مدارس بخش مرکزی تهران فرسوده هستند

شهردار منطقه ۱۱ تهران: ۶۰ درصد مدارس بخش مرکزی تهران فرسوده هستند

خبرگزاری هرانا – شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت که ۶۰ درصد مدارس این منطقه فرسوده هستند و ۴۵ مدرسه با عمر بالای ۴۰ سال در بخش مرکزی شهر تهران وجود دارد که نیاز به نوسازی دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از محله های مرکزی شهر تهران در بافت فرسوده قرار گرفته است؛ از اجرای طرح های نوسازی طی سال‌های اخیر در ۱۷ محله این منطقه خبر داد و افزود: “حدود ۶۰ درصد مدارس سطح منطقه فرسوده است که بر همین اساس مدیریت شهری در تکمیل رنجیره نوسازی در منطقه؛ هر ساله اعتباری را از طریق اداره آموزش شهروندی برای تعمیر و تجهیز مدارس به ویژه مدارس فرسوده اختصاص می دهد”.

شهردار منطقه ۱۱ در این باره گفت: “با توجه به اهمیت تحصیل فرزندان جامعه در مدارسی ایمن؛ مدیریت شهری برای مقاوم سازی و ایمن سازی مدارس پیشقدم شده و برای این امر اعتبار ویژه ای در نظر گرفته است”.

وی ضمن بیان وجود ۱۱۹ مدرسه دولتی در این منطقه؛ یاد آور شد: “۴۵ مدرسه با عمر بالای ۴۰ سال در منطقه ۱۱ داریم که نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارند. همچنین مدارس همایون خواجوی، نرجس، جواد الائمه(ع) و… عمر بالای ۸۰ سال دارند”.

آبادیان قدمت مدرسه، استفاده نکردن از اعتبارهای کمکی در سال های گذشته و واقع شدن در محله های محروم را از شروط قرار گرفتن مدارس در اولویت کمک رسانی عنوان کرد و ادامه داد: “میزان کمک های شهرداری منطقه ۱۱ به مدارس در سال گذشته ۸۰۰ میلیون تومان بوده که این رقم امسال به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است”.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱؛ آبادیان خاطر نشان کرد: “از سال ۱۳۹۴ تاکنون تمام ۱۱۹ مدارس دولتی منطقه ۱۱ با کمک شهرداری و از سوی اداره آموزش شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی این منطقه تجهیز شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید