خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ساعت ۱۲:۴۷:۲۴

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت پنچ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار در روزهای اخیر

مصدومیت پنچ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار در روزهای اخیر

خبرگزاری هرانا – ظرف روزهای گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار پنج کارگر مصدوم شدند. یک تعمیرگاه خودرو در بلوار دانش آموز کرج آتش گرفت و در جریان آن یک کارگر تعمیر کار مصدوم شد. همچنین در تهران نیز در اثر ریزش دیواره‌های گودبرداری ۳ نفر از کارگران تبعه افغانستان و در یک حادثه جداگانه دیگر یک کارگر نصاب بر اثر سقوط از ارتفاع مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز (۳۱ خرداد) یک تعمیرگاه خودرو در بلوار دانش آموز کرج آتش گرفت و در جریان آن یک کارگر تعمیر کار مصدوم شد.

براساس آنچه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرج اعلام کرده است، ساعت  ۱۶:۲۸ دقیقه روز گذشته آتش‌سوزی در یک تعمیرگاه خودرو که در بلوار دانش آموز روبروی جایگاه سوخت در کرج رخ داد که در نتیجه آن ۲ واحد تعمیرگاهی دیگر به همراه چند خودرو دچار آتش سوزی شده‌ا‌ند.

پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، با اشاره به نجات یک تعمیر کاراز میان دود و آتش و انتقال آنها به مراکز درمانی به دلیل شدت سوختگی، در ادامه درباره علت حادثه گفته است: اطلاعات اولیه حاکی از این بود که  نشت بنزین حین جدا کردن باک بنزین یک خودرو پژو۴۰۵ توسط یکی از تعمیرکاران  علت حادثه بوده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران: مجروح شدن سه کارگر در حادثه ریزش آوار خیابان ظفر

به گزارش آنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: “در اثر ریزش دیواره‌های گودبرداری ۳ نفر از کارگران تبعه افغانستان مصدوم شدند”.

جلال ملکی،‌ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در مورد حادثه ریزش آوار در خیابان ظفر اظهار کرد: “ساعت ۱۰:۳۸ صبح امروز حادثه آوار در محل گودبرداری شده واقع در خیابان ظفر به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام و ماموران ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور آتش‌نشانان مشاهده شد قطعه زمینی به وسعت ۳۰۰ متر و به عمق ۲.۵ متر گودبرداری شده بود که دیواره‌های ضلع شرقی گودبرداری تخریب و ۳ نفر از کارگران در زیر آوار محبوس شده بودند، بلافاصله عملیات رهاسازی و نجات در سه نقطه همزمان آغاز و و هر سه مصدوم رهاسازی شدند”.

ملکی تاکید کرد: “حال دو نفر از مجروحان حادثه وخیم بود که توسط تیمهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند”.

به گفته وی، پس از ایمن‌سازی‌های لازم در ساعت ۱۱:۱۸ دقیقه عملیات این حادثه به پایان رسید.

سقوط آزاد کارگر نصاب داربست از طبقه ششم در تهران

به گزارش باشاه خبرنگاران جوان، سقوط شش طبقه‌ای کارگر نصاب داربست به هنگام کار بر روی داربست‌های فلزی موجب مصدومیت شدید وی شد.

همزمان با رخداد این حادثه و تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، به سرعت آتش نشانان ایستگاه ۸۹ را ساعت ۱۰:۲۶ صبح امروز روانه خیابان پاسداران خیابان قبا کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید