خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ساعت ۱۹:۵۲:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  کیفرخواست نظامیان حمله کننده به علی مطهری در شیراز صادر شد

کیفرخواست نظامیان حمله کننده به علی مطهری در شیراز صادر شد

خبرگزاری هرانا – مصطفی ترک‌ همدانی وکیل علی مطهری از صدور کیفرخواست برای آمران حمله به این نماینده مجلس در شیراز خبر داد. این پرونده از این بابت اهمیت دارد که نیروهایی که مشخص شد وابسته به ارگانهای نظامی بودند در پوشش لباس شخصی به خودروی حامل او حمله کردند و مانع از سخنرانی او شدند.

به گزارش خبرگزاریهرانا به نقل از ایسنا، مصطفی ترک‌ همدانی اظهار کرد: “با قاطعیت دادستان نظامی استان فارس، آمران حمله به علی مطهری شناسایی، تفهیم اتهام و پس از اخذ تامین از متهمین، کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه نظامی ارسال شد”.

وی ادامه داد: “در مدت پیگیری پرونده، دفعاتی با دادستان نیروهای مسلح استان فارس ملاقات داشتم و شاهد بودم ایشان با صدور دستورات مناسب در جهت برخورد با قانون شکنان اقدام می کنند”.

پیش از این ترک همدانی گفته بود: “پس از آنکه دادسرای نظامی شیراز خود را صالح رسیدگی به پرونده متهمان آمران حمله به علی مطهری ندانست، این پرونده برای رسیدگی به دادسرای انقلاب شیراز فرستاده شد و دادسرای عمومی و انقلاب شیراز نیز با توجه به اینکه هویت تمامی متهمان نظامی بود، خود را شایسته به رسیدگی ندانست و پرونده را برای تعیین تکلیف به دیوان عالی کشور ارسال کرده بود”.

وی افزود: “این پرونده در شعبه یازدهم دیوان عالی کشور مطرح رسیدگی بود که قضات دیوان عالی نظرشان را اعلام کردند و نظر قضات این دیوان به صالح دانستن دادسرای نظامی شیراز در رسیدگی به پرونده حمله به علی مطهری است؛ زیرا متهمان این پرونده، همگی نظامی بودند”.

ترک‌همدانی خاطرنشان کرد: “در نهایت دیوان عالی کشور این پرونده را برای رسیدگی به دادسرای نظامی شیراز ارسال کرد. اخیرا مطلع شدم که شعبه چهارم بازپرسی دادسرای نظامی شیراز برای رسیدگی به این پرونده تعیین شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید