خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ساعت ۲۰:۵۰:۱۱

    خانه  > زندانیان  >  رئیس کل دادگستری استان خوزستان: ۲۴۰ هزار ایرانی در زندان به سر می برند

رئیس کل دادگستری استان خوزستان: ۲۴۰ هزار ایرانی در زندان به سر می برند

خبرگزاری هرانا – به گفته رئیس کل دادگستری استان خوزستان تعداد زندانیان کشور در حالی به ۲۴۰ هزار نفر رسیده است که ظرفیت لازم برای نگهداری این جمعیت وجود ندارد. وی در ادامه اظهار کرد “ظرفیت زندان‌های این استان ۵ هزار نفر است اما ۱۲۲ هزار محکوم در حال حاضر در زندان‌ها حضور دارند که مدیریت این تعداد زندانی برای اداره زندانها کاری دشوار است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، افشارنیا رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۲۴۰ هزار زندانی در زندانهای کشور وجود دارد و ظرفیت برای نگهداری از این جمعیت کافی نیست، اظهار کرد: “ظرفیت زندان‌های این استان ۵ هزار نفر است اما ۱۲۲ هزار محکوم در حال حاضر در زندان‌ها حضور دارند که مدیریت این تعداد زندانی برای اداره زندانها کاری دشوار است”.

افشارنیا با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۹۳ زندانی جرائم غیرعمد در این استان تحمل حبس می‌کنند، افزود: “برای آزادی این محبوسان واجد شرایط مبلغی معادل ۲۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است”.

وی با تشکر از همیاری همیشگی مردم نوعدوست ایران اسلامی در راستای حبس‌زدایی از زندان‌ها ادامه داد: “خیران به جای این که به صورت انفرادی به یاری زندانیان نیازمند محکوم به جرایم غیرعمد بپردازند شایسته است در قالب سازمان‌های مردم نهاد نسبت به این امر خداپسندانه اقدام کنند. با توجه به فرهنگ مردم خوزستان باید سازمان‌های مردم نهادی چون ستاددیه را در راستای حل بسیاری از معضلات اجتماعی ترویج دهیم چرا که با زندانی شدن یک شهروند یا یک همسایه و همکار خانواده او اگر بیش از او در معرض مشکلات روانی نباشند بی‌شک در بین خانواده‌های آبرومند این میزان از آسیب هم سطح و هم رتبه خود فرد زندانی‌ است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید