خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ساعت ۱۵:۳۷:۰۷

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  سه مرگ کارگری در سایه فقدان ایمنی محیط کار در روزهای اخیر

سه مرگ کارگری در سایه فقدان ایمنی محیط کار در روزهای اخیر

خبرگزاری هرانا – ظرف روزهای گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار سه کاگر جان خود را از دست دادند. فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت که کارگر اراکی بر اثر سقوط از ساختمان نیمه‌کاره جان باخت. سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از فوت ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در چهاردانگه خبر داد. همچنین وضعیت عمومی سه کارگری که درجریان حادثه فولاد بویراحمد در بیمارستان اصفهان بستری شده بودند، مساعد اعلام شده‌است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: “کارگر اراکی بر اثر سقوط از ساختمان نیمه‌کاره جان باخت”.

سرهنگ شهرام امیریان در تشریح این حادثه گفت: “حدود ساعت ۱۲ و ۲۰ روز بیست و هشتم خردادماه سال‌جاری در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی سقوط کارگری از طبقه سوم یک ساختمان نیمه‌کاره در شهرک علی‌ابن ابیطالب شهرستان اراک، بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند”.

وی ادامه داد: “با بررسی به عمل آمده مشخص شد مردی ۵۰ ساله هنگام کار در یک ساختمان نیمه‌کاره به دلیل سقوط از طبقه سوم به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است”.

فرمانده انتظامی شهرستان اراک یادآور شد: “جسد متوفی با هماهنگی مقام‌قضایی برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران خبر داد؛ فوت ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در چهاردانگه

به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از فوت ۲ کارگر بر اثر ریزش آوار در چهاردانگه خبر داد.

سیدجلال ملکی از ریزش آوار در شهرک گلدسته خبر داد و افزود: “شب گذشته ریزش آوار در این شهرک واقع در شهر چهاردانگه به سازمان آتش نشانی اعلام شد و ماموران سه ایستگاه به محل این حادثه اعزام شدند”.

او با اشاره به اینکه این حادثه در اثر فرو ریختن دیواره‌های زیرزمینی در حال حفر رخ داد، تشریح کرد: “هنگام فروریختن آوار دو کارگر مشغول کار بودند که زیر آوار حبس شده و توسط آتش نشانان از زیر خاک بیرون کشیده شدند”.

وی با بیان اینکه شدت جراحات وارده بسیار زیاد بود تصریح کرد: “متاسفانه هر دو کارگر به دلیل جراحات وارده جان باختند و علت حادثه توسط کارشناسان در حال بررسی است”.

جزئیاتی از آخرین وضعیت کارگران مصدوم حادثه فولاد بویراحمد

به گزارش ایلنا، وضعیت عمومی سه کارگری که درجریان حادثه فولاد بویراحمد در بیمارستان اصفهان بستری شده بودند، مساعد اعلام شده‌است.

از قرار معلوم سه کارگر مصدوم حادثه فولاد بویر احمد، پس از روزها بستری در بیمارستان و انجام عمل‌های جراحی، در روزهای گذشته از بیمارستان سوختگی اصفهان مرخص شده اند.

نام این مصدومین حامد قاسمیان، کریم بیگدلی و کاووس عباسی است.

به گفته یک منبع آگاه، این مصدومان مشکلی خاصی ندارند و خطری آنها را تهدید نمی کند و چنانچه نیاز به معاینات پزشکی و ادامه درمان باشد با نظر پزشکان اقدامات لازم انجام می شود.

حدود ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه، یکم خردادماه انفجاری در کارخانه فولاد بویراحمد رخ داد که ۶ نفر به دلیل انفجار کوره مصدوم و به شهرهای اصفهان و شیراز انتقال یافتند که در نهایت ۳ نفر از مصدومان این حادثه به نام های” یوسف اکرمی”، “زریر بارانی” و “قاسم پشت چمن” که دچار سوختگی شدید بودند در بیمارستان صدرای شیراز فوت کردند.

گفتنی است هنوز با وجود گذشت بیش از سه هفته، نتیجه کمیته کارشناسی در ارتباط با علت بروز حادثه اعلام نشده‌است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید