خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ساعت ۱۴:۴۵:۱۲

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام در تهران

صدور یک حکم اعدام در تهران

خبرگزاری هرانا – جوانی که در جریان درگیری بر سر ارثیه با عمه‌اش با یک ضربه مشت باعث مرگ او شده بود، با رأی قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، روز ۲۶آذر‌ماه سال ۹۳یکی از کارکنان بیمارستانی در شرق تهران در تماس با پلیس از مرگ مشکوک زنی میانسال خبر داد و دقایقی بعد گروهی از مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو خود را به بیمارستان رساندند و تحقیقات در این‌باره آغاز شد.

بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که متوفی روز ۱۵ آبان‌ماه بخاطر اختلاف بر سر ارثیه با برادرزاده‌اش درگیر شده و در این میان پسر جوان مشت محکمی به سر عمه‌اش کوبیده و او را راهی بیمارستان کرده است.

خواهر متوفی به مأموران گفت: “خانه‌ای ۱۵۰متری به ما ارث رسیده بود اما من، خواهرم و یکی از برادرانم با برادر دیگرمان بر سر این ارثیه اختلاف داشتیم. ما به او برای ساخت خانه وکالت داده بودیم ولی او خانه را به نام خودش زده بود و پسرش در آنجا زندگی می‌کرد. وی ادامه داد: روز حادثه من و خواهرم به خانه پدری‌مان رفتیم تا درباره اختلافات‌مان صحبت کنیم اما برادرزاده‌ام شروع به تهدید و فحاشی کرد و در نهایت با مشت ضربه محکمی به سر خواهرم زد. این ضربه آنقدر محکم بود که خواهرم بیهوش شد و مجبور شدیم او را به بیمارستان منتقل کنیم. او چند روزی در بیمارستان بستری بود اما بخاطر ضربه محکمی که به سرش برخورد کرده بود جانش را از دست داد”.

با گزارش این ماجرا به بازپرس جنایی پایتخت، حکم جلب متهم صادر شد. او در بازجویی‌ها دست داشتن در قتل عمه‌ را انکار کرد و گفت که او به‌دلیل بیماری‌اش فوت شده است. متهم گفت: “چند سال قبل پدرم خانه‌ خود را فروخت و سهم ارثیه برادر و دو خواهرش را داد اما حالا عمو و عمه هایم مدعی هستند که خانه پدری برای آنهاست. روز حادثه عمه هایم به خانه ما آمدند و شروع به فحاشی کردند و یکی از آنها که تومور مغزی داشت ناگهان بیهوش شد و من هیچ ضربه‌ای به او نزده‌ام. اظهارات متهم در حالی بود که مدتی بعد پزشکی قانونی طی گزارشی علت تامه مرگ متوفی را اصابت ضربه به سر اعلام کرد. درحالی‌که خانواده متوفی نیز از متهم شکایت داشتند پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد”.

صبح دیروز با گذشت حدود ۳سال از این حادثه متهم به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران منتقل شد و در برابر اتهام قتل عمه‌اش به دفاع از خود پرداخت. در آغاز این جلسه که به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی کیخا برگزار شد پس از آنکه نماینده دادستان به دفاع از کیفرخواست پرداخت دختر قربانی به‌عنوان ولی دم در جایگاه ایستاد و برای متهم درخواست صدور حکم قصاص کرد. در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و گفت که قتل عمه‌اش را قبول ندارد.

او گفت: “من ۳سال است که زندانی هستم اما باور کنید در مرگ عمه‌ام بی‌تقصیرم”.

او ادامه داد: “من و پدرم بر سر خانه موروثی‌مان با عمه‌هایم اختلاف داشتیم. آنها می‌گفتند که پدرم ارثیه‌شان را نداده و خانه پدری‌شان را می‌خواستند. روز حادثه آنها به خانه‌مان آمدند اما من هیچ ضربه‌ای به عمه‌ام نزدم. هر دو عمه‌ام با یکدیگر اختلاف داشتند و ممکن است آنها با یکدیگر درگیر شده باشند”.

با وجود اعترافات متهم در پایان این جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و از آنجا که همه شواهد و مدارک علیه متهم بود، وی را به قصاص محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید