خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  فرماندار محمودآباد از انباشت زباله محمودآباد در ساحل دریا خبر داد

فرماندار محمودآباد از انباشت زباله محمودآباد در ساحل دریا خبر داد

خبرگزاری هرانا – فرماندار شهرستان محمودآباد گفت که دپوی زباله در ساحل دریای مازندران با توجه به گردشگرپذیر بودن شهرستان محمودآباد فضای نامطبوعی برای مسافران ایجاد می کند. وی افزود “هر تن زباله به طور میانگین ۶۰۰لیتر شیرآبه تولید می کند و ورود این مقدار شیرآبه به رودخانه ها و دریاها از بزرگترین مشکلات زیست محیطی شمال کشور به شمار می آید”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یحیی یوسف پور در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان محمودآباد، با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته بیش از ۹۰ درصد زباله ها بازیافت می شوند، اظهار داشت: “متاسفانه نبود خروجی مناسب در بحث بازیافت و امحا زباله ها در کشور باعث تخریب و آسیب رسیدن به محیط زیست شده است”.

وی با اشاره به شیرآبه های حاصله از زباله ها، گفت: “هر تن زباله به طور میانگین ۶۰۰لیتر شیرآبه تولید می کند و ورود این مقدار شیرآبه به رودخانه ها و دریاها از بزرگترین مشکلات زیست محیطی شمال کشور به شمار می آید”.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد گفت: “دفع زباله بسیار هزینه بر خواهد بود و طرح اجرایی آن باید مورد تحقیق اصولی قرار گرفته تا به مرحله اجرا برسد، در این صورت شاهد کاهش آسیب به محیط زیست خواهیم بود”.

وی افزود: “شهرداری ها باید فعالیت خود را به صورت جدی و بدون سهل انگاری در کارگروه پسماند پیگیری کنند تا این مشکل در شهرستان محمودآباد به نتیجه خوبی برسد”.

یوسف پور اضافه کرد: “محمودآباد به عنوان شهر توریستی و ساحلی نباید با دپوی زباله در کنار دریا، محیطی نامطبوع برای مسافران ایجاد کند و با توجه به تخریب چهره شهری باید هر چه سریع تر شهرداری بررسی های لازم را صورت دهد”.

فرماندار محمودآباد در پایان با اشاره به بحث های غیر کارشناسانه در دفع و امحای زباله، گفت: “مباحث غیر کارشناسی و غیر اصولی، موضوع را سمت بدتر شدن و نداشتن نتیجه های بیشتر سوق می دهد. ورود سرمایه گذار در بحث دفع و امحای زباله می تواند فرصت مناسبی را برای رفع معضلات ایجاد کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید