خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  آذربایجان شرقی: ۱۰ هزار دانش آموز نیازمند این استان بدون حامی هستند

آذربایجان شرقی: ۱۰ هزار دانش آموز نیازمند این استان بدون حامی هستند

خبرگزاری هرانا – مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت که  اکنون ۱۰ هزار دانش آموز خانواده های نیازمند در استان بدون حامی هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد کلامی یکشنبه در آیین حامیان اکرام و محسنین با بیان اینکه اکنون ۱۰ هزار دانش آموز خانواده های نیازمند بدون حامی هستند، افزود: “این فرزندان نیازمند حمایت هستند و نباید بگذاریم به خاطر فقر مالی خانواده ترک تحصیل کنند. از خیران استان می خواهیم چتر حمایتی خود را بر این دانش آموزان نیازمند بگسترانند”.

وی ادامه داد: “کمیته امداد امام خمینی آذربایجان شرقی سال گذشته ۲۰ درصد از مشاغل کوچک استان را ایجاد کرده است و در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نیز پنج هزار شغل برای مددجویان تحت پوشش این نهاد ایجاد می شود و با این اشتغال زایی، پنج هزار خانوار خودکفا شده و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج خواهند شد”.

کلامی بهترین راه مبارزه با فقر را آموزش و ارتقای شاخص های فرهنگی عنوان و خاطر نشان کرد: “نوع فقر بعد از دهه هفتاد فرق کرده و مبارزه با فقر سخت تر شده است و نهاد های حمایتی باید در روش های مبارزه با فقر تجدید نظر کنند و طرحی نو دراندازند”.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی تصریح کرد: “اگر فقر در بین خانواده های نیازمند ارثی شود، جامعه ما از امنیت اجتماعی لازم برخوردار نخواهد شد و در این میان باید توجه داشت که فقر فرهنگی فراتر و مهمتر از فقر مادی است و باید تلاش کنیم ریشه های فقر را از بین ببریم”.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۵ هزار خانوار به طور مستقیم و غیر مستقیم از خدمات مختلف کمیته امداد آذربایجان شرقی بهره مند هستند، تاکید کرد: “منابع مالی کمیته امداد محدود است و اعتبارات دولتی نیز کفاف خدمت بهتر به این تعداد خانوارهای مددجو را نمی دهد”.

کلامی در پایان ضمن تقدیر از مساعدت پدران معنوی ایتام و فرزندان محسنین اظهار داشت: “حامیان افرادی نوعدوست و از جنس فرشته های آسمانی هستند که با کمک های خود دل بسیاری از ایتام و فرزندان نیازمند را شاد می کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید