خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تشکیل پرونده علیه شهربانو منصوریان قهرمان ووشو؛ اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو

تشکیل پرونده علیه شهربانو منصوریان قهرمان ووشو؛ اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو

خبرگزاری هرانا – دادگستری اصفهان با انتشار بیانیه ای درباره پرونده قضایی شهربانو منصوریان ملی پوش ووشو اهل شهرستان سمیرم استان اصفهان توضیحاتی داد. روابط عمومی نهاد در این بیانیه اشاره کرد خانم منصوریان به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و ایجاد تجمع در زمان انتخابات به دادسرا احضار و اتهامات در این خصوص به وی تفهیم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اظهارات بانوی ووشوکار منتشر شده در برخی رسانه ها را کذب اعلام کرد و این اقدام را مصداق نشر اکاذیب دانست.

در ادامه این بیانیه اضافه شده است: “پرونده قضایی منصوریان متشکله در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمیرم هیچگونه ارتباطی با اهدای مدال او به رئیس جمهوری منتخب (در سفر انتخاباتی حسن روحانی به اصفهان) نداشته و اخبار منتشره در این خصوص کذب است”.

این ورزشکار دارنده نشان طلای جهانی در رشته ووشو ۲۴ اردیبهشت امسال در جریان سفر تبلیغاتی حسن روحانی به اصفهان در محل میدان نقش جهان با حضور در جایگاه ویژه، نشان خود را به وی تقدیم کرد.

این روابط عمومی موضوع را بدین گونه تشریح کرد که نامبرده به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق هیاهو و ایجاد تجمعات غیر قانونی به اتفاق چند نفر دیگر به دادسرا احضار و اتهامات در این خصوص به آنان تفهیم شده است و در نهایت همگی با صدور قرار تأمین قانونی آزاد و پرونده در حال سیر تحقیقات تکمیلی است.

روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان همچنین افزود: “وی قرار تأمین التزام به حضور با وجه التزام ۱۰۰ میلیون ریال صادر و به وی ابلاغ شده است، همچنین در پایان با عنایت به مراتب یاد شده اعلام می دارد پرونده قضایی متشکله درباره این ورزشکار هیچگونه ارتباطی به اهدای مدال وی به جناب آقای حسن روحانی نداشته و شایسته است بانوی قهرمان و افتخار آفرین کشور از نشر اینگونه اظهارات کذب که می تواند مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی باشد خودداری کند”.

چند روز قبل نیز مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان درباره این موضوع اعلام کرد: “درجریان تب وتاب فعالیت های انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراها، پیرو درخواست اعضای شورای تامین شهرستان سمیرم مبنی بر معرفی افراد به دادستانی که در ایام انتخابات و به ویژه روز اعلان نتایج دست به تجمع و رفتارهای نابهنجار و اقدامات بدون مجوز زده اند، متاسفانه نام سرکار خانم «شهربانو منصوریان» نیز در این لیست بوده است که دادستان محترم با تحقیق و بررسی و انجام اقدامات قضائی برای آنان قرار التزام صادر کرد و هیچ گونه شکایتی از سوی نیروی انتظامی علیه این فرد یا افراد دیگر صورت نگرفته است”.

چندی پیش و پس ازبرگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبرهایی مبنی بر احضار شهربانو منصوریان بانوی ووشوکار اهل سمیرم به دادسرای این منطقه در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

در این خبرها حضور منصوریان در جشن های پس از پیروزی آقای روحانی دلیل احضار وی عنوان شده و گفته شده بود که شاکی وی نیروی انتظامی است.

منصوریان نیز چند روز قبل گفته بود: “من یک ورزشکار جهانی هستم، سمیرم شهر کوچکی است که همه همدیگر را می شناسند، از روزی که به دادگاه رفته ام هر کسی من را می بیند می پرسد برای چه آمده ام و اینجا چه کار می کنم؟”

وی اضافه کرد: “من ثابت کرده ام که در شلوغی ها کاری نداشته ام، البته شلوغی هم که می گویم مقابل ستاد آقای روحانی و به دلیل پیروزی وی در انتخابات بود و نه چیز دیگری”.

این ورزشکار خرداد سال ۹۴ مدال طلای مسابقات جهانی خود را برای تجهیز بیمارستان سید الشهدا شهرستان سمیرم، اهدا کرد.

سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی با افزون بر پنج هزار و۲۰۰ کیلومتر مربع وسعت، ۱۵۰ در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید