خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ساعت ۱۵:۲۳:۴۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روزنامه رسالت و سایت صراط تبرئه شدند

روزنامه رسالت و سایت صراط تبرئه شدند

خبرگزاری هرانا – سخنگوی هیات منصفه مطبوعات اعلام کرد که مدیران مسئول روزنامه رسالت و سایت صراط در دادگاه امروز مطبوعات تبرئه شدند. روزنامه رسالت متهم به “نشر مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی” و سایت صراط متهم به “افترا و نشر مطالب خلاف واقع” شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی اکبر کسائیان روز یکشنبه با تشریح دادگاه مطبوعات امروز، افزود: “این دادگاه با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات استان تهران در شعبه ۶ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی و برای رسیدگی به پرونده های مدیران مسئول روزنامه رسالت و سایت خبری صراط برگزار شد”.

وی ادامه داد: “البته برای نویسنده مقاله روزنامه رسالت هم در کنار مدیر مسئول این روزنامه شکایتی تنظیم شده بود”.

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات با بیان اینکه پرونده روزنامه رسالت با اتهام نشر مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی با شکایت سازمان میراث فرهنگی تشکیل شده است، اظهار کرد: “سازمان میراث فرهنگی و امور گردشگری از مدیرمسئول و همچنین نویسنده مقاله این روزنامه شکایت کرد که شاکی نه خود و نه وکیلش در دادگاه حضور نیافت اما متهمان با حضور در جلسه دادگاه، در برابر اتهامات وارده از خود دفاع کردند”.

وی افزود: “اعضای هیات منصفه مطبوعات بعد از شنیدن دفاعیات متهمان با اکثریت قریب به اتفاق متهمان را مجرم تشخیص ندادند”.

کسائیان همچنین درباره دیگر پرونده ای که امروز در دادگاه مطبوعات به اتهام آن رسیدگی شد را سایت صراط اعلام کرد و گفت: “پرونده ای برای مدیرمسئول این سایت به اتهام افترا و نشر مطالب خلاف واقع و با شکایت وکیل آیت الله ری شهری تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی تشکیل شد که این متهم هم بعد از بررسی پرونده مجرم شناخته نشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید