خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 11 ژوئن 2017, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/06/11 ساعت 1:24:14

    خانه  > اصناف, زنان  >  به دنبال رونمایی از لباس جدید؛ پوشش جدید پرستاری مورد تایید وزارت بهداشت نیست

به دنبال رونمایی از لباس جدید؛ پوشش جدید پرستاری مورد تایید وزارت بهداشت نیست

خبرگزاری هرانا – وزارت بهداشت، نسبت به رونمایی از لباس جدید پرستاری در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور، واکنش نشان داد. معاون پرستاری وزارت بهداشت در این رابطه گفت: تصمیم مذکور درسطح وزارت بهداشت به هیچ عنوان مورد تایید نیست و توصیه می شود از این گونه تصمیمات شخصی و سلیقه ای در مسائلی با ابعاد کشوری پرهیز شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت به رونمایی از لباس جدید پرستاران در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور واکنش نشان داد و گفت: لباس جدید پرستاری رونمایی شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مبانی علمی و کارشناسی پوشش های پزشکی و پرستاری مغایرت دارد.

وی افزود: تصمیم مذکور درسطح وزارت بهداشت به هیچ عنوان مورد تایید نیست و توصیه می شود از این گونه تصمیمات شخصی و سلیقه ای در مسائلی با ابعاد کشوری پرهیز شود.

لازم به ذکر است روز ۱۸ خردادماه افرادی به عنوان جمعی از دانشجویان دانشکده علوم پزشکی زاهدان با برگزاری مراسمی از طرح پوشش چادر سیاه برای پرستاران رونمایی کردند.

اقدامی که واکنش منفی فعالان اجتماعی و بطور خاص دست اندرکاران بهداشت و امور پزشکی را در بر داشت که معتقد بودند این پوشش برای فعالیت پرستاران محدودیت ایجاد می کند و از سویی به خاطر رنگ و فرم آن با اصل ارتقای بهداشت مغایرت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید