خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ساعت ۲۳:۱۶:۰۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  درخواست اعاده دادرسی عبدالرضا داوری

درخواست اعاده دادرسی عبدالرضا داوری

خبرگزاری هرانا – کانال «عبدالرضا داوری» مشاور رسانه ای محمود احمدی نژاد که از چند روز پیش برای اجرای حکم دو سال حبس به اتهام توهین به رهبری در زندان اوین است، متنی انتقادی را به نام «الهام سلمانی» همسر او منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، در این متن همسر آقای داوری معتقد است که روال قانونی درباره‌ی او رعایت نشده و برای همین خواستار اعاده دادرسی پرونده‌ی همسرش شده است.

در بخشی از این متن آمده است: “مستحضرید که مورخ ۱۳۹۶/۳/۱۰، آقای دکتر عبدالرضا داوری در حالی به اتهام انتشار یافتن ۳ فقره کامنت توهین آمیز به رهبری در صفحه فیسبوک منتسب به خود، به تحمل ۲ سال حبس محکوم شده است که”، اولا: “کامنت‌ها نه توسط همسرم، بلکه توسط افراد ناشناس ارسال شده است”.

ثانیا: “همسرم پیش از انتشار یافتن کامنت‌های مذکور، از طریق رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که صفحه فیسبوک ایشان هک شده است و به بیان دیگر، آقای داوری در زمان ارسال کامنت‌ها از امکان کنترل یا دخل و تصرف بر صفحه منتسب به خود، برخوردار نبوده است”.

ثالثا: “با استناد به نظرات کارشناسی [نهادهای مربوطه] -که کلیه تجهیزات کامپیوتری همسرم را از ۳ سال قبل تاکنون در ثبت و ضبط خود دارند- امکان اثبات اتهامات ادعایی به آقای داوری، غیرممکن اعلام شده است”.

رابعا: “اصرار ناموجه بر نادیده انگاشتن تمسک آقای داوری به اصل برائت، از آنجا که واجد |تامین حاشیه امنیتی| برای کامنت گذاران هتاک به ساحت رهبر انقلاب به شمار می‌آید؛ صحت این فرض را نیز در باور مخاطبان تقویت می‌کند که ظاهرا |هویت| کامنت گذاران در صفحه منتسب به آقای داوری، صرفا برای افکارعمومی |ناشناس| تلقی شده و کاملا محتمل است که افراد مذکور -ضمن آگاهی از حاشیه امنیتی که در فضای فیسبوک برای کامنت گذاران فراهم است- از ابتدا به عنوان عوامل امکان ساز برای دستگیری قریب الوقوع آقای داوری انتخاب و در واقع، سازماندهی شده‌اند تا در زمان مقرر، از طریق ایجاد |پاپوش امنیتی| برای همسر بی گناه اینجانب، منویات فرد یا جناح یا نهاد مطبوع خود را تحقق بخشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید