خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶, 20th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ساعت ۲۱:۲۹:۳۲

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دانیال استخر، وکیل دادگستری آزاد شد

دانیال استخر، وکیل دادگستری آزاد شد

خبرگزاری هرانا – در روزهای گذشته دانیال استخر، وکیل دادگستری در شیراز به اتهام توهین به رهبری بازداشت و راهی زندان این شهر شد. در حالی که با تودیع وثیقه انتظار آزادی او در میرفت با گشایش پرونده دیگری بازداشت او ادامه دار شد. امروز با حضور تعدادی از وکلای شیراز در محل دادسرای مرودشت و تودیع وثیقه درخواستی توسط آنان، سرانجام این وکیل دادگستری از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دانیال استخر، وکیل با سابقه شیرازی ۹ خردادماه ۱۳۹۶ بازداشت و به زندان شیراز منتقل شد، در حالی که می بایست به قید کفالت پنجاه میلیون تومانی از بابت اتهام توهین به رهبری آزاد می شد، در پرونده دیگر به ” اعمال نفوذ” متهم شد.

یک منبع نزدیک به آقای استخر ضمن تایید این موضوع به گزارشگر هرانا گفت “گویا اتهام اعمال نفوذ در رابطه با دفاع آقای استخر از یکی از موکلانش است که به رشاء و ارتشاء متهم شده بود هر چند نهایتا از این اتهام تبرئه شد. پرونده “اعمال نفوذ” علیه آقای استخر در حالی گشایش شده که این وکیل دادگستری از بابت پرونده توهین به رهبری در ارتباط با یکی از نوشته هایش در بازداشت به سر می برد”.

این منبع در ادامه بیان گفت “روز سه شنبه  ۹ خردادماه، قرار وثیقه پانصد میلیون ریالی برای وی صادر شد و با تودیع وثیقه، برگه قید کفالت توسط آقای طراوت روی از وکلای کانون استان فارس امضا گردید و در پی آن برگه آزادی دانیال استخر به زندان معالی آباد شیراز ابلاغ گردید. دانیال استخر در حالی که با تودیع وثیقه می بایست آزاد می شد به دادیار کشک دادسرای شیراز اعزام شد و قرار وثیقه دویست میلیون ریالی بابت پرونده دیگری با اتهام ” اعمال نفوذ” علیه ایشان صادر شد”.

پرونده جدید آقای استخر که به مرودشت بازگردانده شد امروز توسط همکاران وی با حضور در دادسرای مرودشت پیگیری شد.

مبلغ وثیقه از بابت این پرونده که پیش تر از سوی دادسرا ۲۰ میلیون تومان اعلام شده بود امروز با نظر دادستان به ۷۰ میلیون تومان افزایش یافت که علیرغم این موضوع این وثیقه از سوی وکلای همکار آقای استخر تامین و تودیع شد.

نهایتا دانیال استخر با تودیع قرار از بابت هر دو پرونده قبل از ظهر امروز از زندان شیراز آزاد شد.

لازم به یادآوری است نهم خردادماه سال جاری، دانیال استخر، وکیل دادگستری در شیراز، به اتهام توهین به رهبری بازداشت و راهی زندان این شهر شد. گفته میشود مصداق توهین به رهبری در رابطه با یکی از نوشته های ایشان که ریشه در واقعه قتل عام زندانیان سیاسی در دهه شصت دارد مطرح شده است.

دانیال استخر، وکیل کهنه کار شیرازی به دلیل فعالیت های فرهنگی خود نیز اشتهار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید