خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ساعت ۲۱:۰۰:۲۰

    خانه  > کارگران  >  یازده کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار کشته و زخمی شدند

یازده کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا – ظرف روزهای گذشته به دلیل فقدان ایمنی محیط کار یازده کارگر در حوادثی جداگانه کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: “کارگری ۳۰ ساله پس از سقوط از چاهی به عمق ۳۰ متر، جان خود را از دست داد”.

جلال ملکی در گفت و گو با گفت: “ساعت ۱۰:۶صبح امروز حادثه سقوط یک کارگر در چاه به نیروهای سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد”.

وی افزود: “به منظور امدادرسانی به فرد محبوس در چاه، نیروهای ۲ ایستگاه سازمان آتش نشانی در محل حادثه حضور پیدا کردند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به وقوع حادثه در پی حفر چاه در حیاط یک ساختمان ۲ طبقه اظهارکرد: “در داخل حیاط خانه، چاهی به عمق ۳۰ متر حفر شده بود و کارگری که قصد حضور در چاه را داشت در همان دهانه چاه از طناب جدا شده و به پایین سقوط کرده بود”.

ملکی ادامه داد: “آتش نشان‌ها برای امدادرسانی به این کارگر، پس از ایمن سازی محیط وارد چاه شده و این کارگر را از چاه خارج کردند”.

وی در خصوص وضعیت این کارگر پس از خروج از چاه تصریح کرد: “پس از خارج کردن این کارگر از چاه و تحویل وی به عوامل اورژانس، مشخص شد که این کارگر اهل کشور افغانستان که جوانی ۲۵ ساله بود جان خود را از دست داده است”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: “نیروهای آتش نشان در نهایت پس از ایمن سازی محیط ساعت ۷ و ۱۷ دقیقه محل را ترک کردند”.

مرگ دلخراش ۴ کارگر درون دستگاه خمیر کاغذ در مشهد

به گزارش ایلنا، چهار کارگر کارخانه کمپوست مشهد عصر امروز در اثر سقوط درون دستگاه خمیر کاغذ جان خود را از دست دادند.

با اعلام اورژانس ۱۱۵ مشهد عصر امروز ۴ کارگر که به علت سقوط درون دستگاه خمیر کاغذ به شدت مجروح شده بودند به بیمارستان امدادی این شهرستان منتقل شدند که البته در اثر شدت جراحات جان خود را از دست دادند.

علت این حادثه دلخراش در دست بررسی است و بزودی اعلام خواهد شد.

مرگ کارگر بازنشسته بجستانی زیر سنگینی لودِر

به گزارش ایلنا، یک کارگر ۶۰ ساله بجستانی، زیر سنگینی لودر جان خود را از دست داد.

هشتم خرداد، یک کارگر بازنشسته بجستانی در اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم، این کارگر که به تازگی بازنشسته شده بود، حین کار در کارخانه گچ شهرستان بجستان در استان خراسان رضوی، در یک حادثه تلخ به کام مرگ فرو رفت.

این کارگر۶۰ساله در کارخانه گچ شهرستان بجستان مشغول کار با لودر بود که هنگام کار و انتقال سنگ های گچ به داخل سنگ شکن ناگهان به طرز عجیبی با لودر از ارتفاع ۳ متری به پایین سقوط کرد.

حسین که به تازگی بازنشسته شده بود داخل کابین لودر جان خود را از دست داد و خیلی زود حادثه سقوط مرگبار لودر به پلیس مخابره شد.

گویا علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

مرگ راننده لودر در معدن سنگ محلات

به گزارش ایسنا، راننده جوان یک دستگاه لودر روز گذشته در حال کار با لودر در یکی از معادن سنگ شهرستان محلات بر اثر سقوط و قرار گرفتن زیر لاستیک وسیله نقلیه جان باخت .

گزارش از فوت فردی در یکی از معادن سنگ شهرستان محلات به مرکز فوریت‌های پلیس اعلام شد و بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

در تحقیقات اولیه‌ای که از سوی ماموران انتظامی انجام شد، شاهدان اعلام کردند که جوانی ۲۶ ساله در حال کار با یک دستگاه لودر بوده که از روی لودر به پایین پرتاب ‌شده و زیر لاستیک وسیله نقلیه قرار می گیرد که به علت جراحت ناشی از این سانحه جان خود را از دست می دهد.

بنابراین گزارش، جسد متوفی برای سیر مراحل قانونی با هماهنگی مرجع قضایی و پزشکی قانونی به سردخانه انتقال داده شد.

در همدان اتفاق افتاد؛ مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط از داربست

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در همدان بر اثر سقوط از ارتفاع داربست به شدت مصدوم شد.

یک کارگر ساختمانی عصر روز سه شنبه ۹ خرداد ماه از روی ارتفاع داربست سقوط کرد و بر اثر صدمات وارده؛ ازسوی عوامل امداد ونجات به بیمارستان منتقل می‌شود.

از قرار معلوم این کارگر در حال کار در پروژه ساخت پل ریل قطار همدان مقابل کارخانه شیشه بوده است که ناگهان در اثر ریزش داربست‌های نصب شده؛ سقوط می‌کند.

سقوط ۲ کارگر از بالابر در تبریز

به گزارش رکنا، سقوط دو کارگر از بالابر در تبریز حادثه تلخی را برای آن ها رقم زد.

وحید شادی نیا مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی بااعلام این خبر گفت: “امروز دو کارگر۵۴ ساله و ۵۸ ساله در پی سقوط از بالابر در یک ساختمان نیمه کاره در کوی فردوس تبریز دچارمصدومیت شدند”.

مسئول روابط عمومی اورژانس آذربایجان شرقی اظهار کرد: “دو کارگر مصدوم تحت اقدامات و مراقبت های کارشناسان اورژانس به بیمارستان امام رضا(ع) انتقال داده شدند”.

له شدن کارگر معدن زیر سنگ بزرگ

به گزارش رکنا، سقوط سنگ در معدن جان یک کارگر را در سوادکوه گرفت.

در ساعت ۱۵:۱۸ روز دوشنبه هشتم خرداد خبر وقوع این حادثه به مرکز ارتباطات اورژانس استان مازندران اعلام شد.

این حادثه در منطقه امافت در خطیرکوه از توابع سوادکوه اتفاق افتاد، در این حادثه به دلیل سقوط سنگ بر روی کارگر جوان ۲۰ ساله، منجر به مرگ وی شد.

به گفته‌ی حاضران در صحنه از کارگران معدن شن و ماسه بود به دلیل این حادثه در دم جان باخت و اقدامات احیای تیم اورژانس اعزامی بی‌نتیجه ماند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید