خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  در روزهای اخیر دست کم شش تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

در روزهای اخیر دست کم شش تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته حدود ۱۵۰ نفر از کارگران فضای سبز مناطق ۳ و ۴ اهواز، جمعی از معلمان حق‌التدریس، کارگران بازنشسته مجتمع نی شکر هفت تپه، کارگران خدماتی شهرداری آبادان، تعدادی از رانندگان شرکت واحد و کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در حدود ۱۵۰ نفر از کارگران فضای سبز مناطق ۳ و ۴ اهواز از ساعت ۸ صبح روز  “۱۳۹۶/۰۳/۰۹” مقابل شهرداری مرکزی اهواز تجمع کرده‌اند. اعتراض آنها به عدم پرداخت ۲ ماه مطالبات مزدی و حق شیر روزانه‌ای است که جهت جلوگیری از مسمومیت با گرد و غبار باید به آنها تعلق بگیرد.

حدود ۱۵۰ نفر از کارگران فضای سبز مناطق ۳ و ۴ شهرداری اهواز از ساعت ۸ صبح امروز مقابل شهرداری مرکزی این شهر تجمع کرده‌اند.

جمعی از این کارگران در تماسی گفتند که پیمانکار‌های این دو منطقه که کارهای مربوط به فضای سبز را بر عهده دارند دستمزدهای فروردین و اردیبهشت ماه آنان را پرداخت نکرده اند.

از سویی هرکدام از این کارگران معادل مبلغ ۳۶۰ هزار تومان «حق شیر» سال ۹۵ خود را طلبکار هستند که تا این زمان به آنها پرداخت نشده است. مطابق قراردادی که کارگران با پیمانکار های این دو ناحیه دارند باید روزی هزار تومان به آنها از این بایت پرداخت شود.

نوشیدن شیر، از جهت جلوگیری از مسمومیت با گرد و غبار و آلودگی‌های محیطی موثر است ضمن اینکه پیمانکار موظف است که سایر لوازم حفاظتی استاندارد را هم در اختیار کارگران بگذارد.

علاوه بر کارگران فضای سبز منطقه ۴ ، کارگران خدماتی این منظقه که بیش از ۷۰ نفر می‌شوند دستمزدهای فروردین و اردیبهشت خود را دریافت نکرده اند. حدود چهل نفر از این کارگران شکایتی به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند که منتظر صدور رأی نهایی هستند.

معلمان حق‌التدریس برای چندمین بار مقابل مجلس تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح روز “۱۳۹۶/۰۳/۰۹” جمعی از معلمان حق‌التدریس مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان که خواستار جذب در ساختار آموزش و پرورش هستند، می‌گویند: “مسئولان آموزش و پروش توجهی به مطالبات ما ندارند”.

یکی از این تجمع کنندگان می‌گوید: “مصوبه ی اخیر مجلس و افزودن یک تبصره به ماده ۱۰تعیین تکلیف معلمان حق التدریس در مجلس شورای اسلامی ما را خوشحال کرد اما پایان سال تحصیلی و ادامه بلاتکلیفی چیزی از این خوشحالی باقی نگذاشت”.

کارگران بازنشسته مجتمع نی شکر هفت تپه دوباره تجمع کردند

به گزارش ایلنا، منابع خبری در مجتمع کشت وصنعت نی شکر هفت تپه از ادامه اعتراضات صنفی کارگران بازنشسته این مجتمع خبر می دهند.

این کارگران که تعداد آنها تا ۳۵۰ نفر برآورد شده است، می‌گویند: “از اسفند ماه سال ۹۴ تا هم اکنون بازنشسته شده‌اند اما هنوز نتوانسته‌اند مطالبات بازنشستگی خود را  از کارفرمای دریافت کنند”.

به ادعای این کارگران کارفرما در پرداخت سهم ۴ درصدی بازنشستگی آنان در مشاغل سخت زیان آور به تامین اجتماعی خودداری کرده و در عین حال بابت پاداش بهره برداری سالهای ۹۴ و ۹۵ از اوطلبکارند.

به گفته آنان تشدید اعتراضات ما کارگران بازنشسته در حالی روز دوشنبه ادامه پیدا کرده است که پیش از این چندین مرحله در محوطه کارخانه ومقابل دفتر مدیریت  دست به اعتراض صنفی زده بودیم که متاسفانه تا به امروز پاسخ روشنی به خواسته های ما داده نشده است.

تجمع کارگران شهرداری آبادان مقابل ساختمان شهرداری

به گزارش ایلنا، کارگران خدماتی شهرداری آبادان در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و تجمع کرده‌اند.

یکی از منابع خبری در استان خوزستان گفت که صبح روز  یکشنبه (هفتم خرداد ماه) حدود ۲۰۰ نفر از کارگران خدماتی شهرداری آبادان مقابل ساختمان شهرداری این شهر  تجمع کرده‌اند.

براین اساس منابع خبری دلیل تجمع این کارگران را پرداخت نشدن دست کم ۵ ماه از معوقات مزدی  عنوان شده‌است.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکت‌های پیمانکاری در شهرداری  آبادان مشغول کارند و آنطور که منابع ایلنا می‌گویند: مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در مجموعه  شهرداری آبادان سال‌ها است که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی رو برو هستند.

در مقابل این وضعیت مسئولان شهرداری آبادان همواره این ادعا را دارند که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی امکان پرداخت به موقع مزد کارگران را ندارند.

کارگران شهرداری بروجرد تجمع کردند

به گزارش ایلنا، کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۵ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش اخبار دریافتی منابع خبری در بروجرد اعلام کردند، روز (۷ خرداد ماه) گروهی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری بروجرد در اعتراض به ۵ ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

به گفته معترضین، روز به روز بر بدهی‌های کارگران وشهرداری افزوده می شود ولی ما همچنان شاهد هیچ راه حل مناسبی از سوی مسئولان شهری بروجرد مشاهده نیستیم.

کارگران می‌گویند جدا از مسئله معوقات مزدی، مدیران شهری به آنها کوچکترین کمکی در خصوص تامین اقلام کالاهای ماه رمضان نکرده است.

بنا بر ادعای کارگران؛ در شهرداری بروجرد بیش از یکهزار و ۷۰۰  کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال است مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می کنند.

تجمع تعدادی از رانندگان شرکت واحد روز چهارشنبه دهم خرداد مقابل تعاونی مسکن شرکت واحد، این رانندگان از اعضای پروژه نیمه ساخته سپیدار دو وسه هستند

به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد، این پروژه که ۳۱۴واحد است و در حال حاضر ۲۶۵ عضو دارد بیش از چهار سال از زمان تحولیش میگذرد و تا کنون رانندگان شرکت واحد چندین تجمع مقابل شهرداری و شورای شهر برگزار کردند اما تاکنون هیچ نتیجه مطلوبی بدست نیاورده اند، امروز با توجه به اینکه از قبل با مدیر عامل این تعاونی جهت پاسخگویی به اعضا هماهعنگ شده بود متاسفانه هیچکدام حضور نیافتند و اعضای حاضر به داخل تعاونی رفتند وچند تن از نمایندگان سپیدار توضیحاتی مبنی بر مشکلات پروژه و اینکه تنها راه بدست آوردن مطالبات اعتراضات جمعی است سخنانی ایراد کردند و در تعاونی با حضوروخرد جمعی تصمیم برای اعتراضات بعدی را گرفتند این تجمع از ساعت ده صبح شروع شد و تا ۱۳/۳۰ادامه داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید