خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  دو متهم به سرقت به قطع دست محکوم شدند

دو متهم به سرقت به قطع دست محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – دو مرد جوان که به ۴۲ خانه در شمال پایتخت دستبرد زده بودند صبح دیروز در شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. یکی از این دو متهم گفت که برای تأمین هزینه‌های شیمی‌درمانی همسر سرطانی‌ام، ناچار به سرقت بودم. در پایان محاکمه قضات وارد شور شدند و هر دو متهم را به قطع دست محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، در پی وقوع بیش از ۴۰ فقره سرقت از خانه‌های شمال پایتخت تیم ویژه‌ای از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی پس از بررسی دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی چهره سارقان شدند و با ردیابی‌های تخصصی، سرانجام هر دو سارق را دستگیر و تحت بازجویی قرار دادند.

صبح دیروز دو متهم در شعبه یازدهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی «متین راسخ» محاکمه شدند.در آغاز جلسه ۱۰ شاکی پرونده که به خانه‌های‌شان دستبرد زده شده بود به طرح شکایت از متهمان پرداختند.

آنگاه تقی – ۳۰ ساله – و پرویز – ۳۱ ساله – به دفاع از خود پرداختند. در پایان محاکمه قضات وارد شور شدند و هر دو متهم را به دلیل سوابق کیفری متعدد در زمینه سرقت به قطع دست محکوم کردند.

قاضی متین راسخ در پایان جلسه دادگاه به متهمان ۱۰ روز فرصت داد تا از شاکیان پرونده رضایت بگیرند.

گفت‌وگو با متهمی که ادعا می کند زنش سرطان دارد؟

چند فقره سابقه کیفری داری؟

۴ فقره سابقه کیفری به‌جرم سرقت دارم.

چرا دزدی می‌کردی؟

به خاطر بی‌پولی و نداری! به‌خاطر اینکه هزینه شیمی‌درمانی همسرم را پرداخت کنم که مبتلا به سرطان بود. البته حالا خبر ندارم فوت شده یا زنده است.

فرزند داری؟

بله دو دختر دارم.

چرا سعی نکردی کاری پیدا کنی و دست به سرقت نزنی؟

اشتباه کردم.

اگر دستانت قطع شود چه کار می‌کنی؟

نمی‌دانم و الان سخت پشیمان هستم تمام تلاشم را برای جلب رضایت شکات انجام می‌دهم اما واقعاً تنها هستم و در زندان دستم به کسی نمی‌رسد که یاری‌ام کند.

الان خانواده‌ات کجا هستند؟

خبری از آنها ندارم و نگران همسرم هستم ولی همگی‌شان فراموشم کرده‌اند!

اموال سرقتی را کجا می‌بردید؟

به مالخر می‌دادیم که الان تحت تعقیب است. او هم پول کمی به ما می‌داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید